Інфекційні хвороби, про які цьогоріч інформують всюди, турбують мешканців Львівської області. Серед цих хвороб – краснуха і кір (що знову з’явилися в регіоні), кишкова паличка, холера та вітряна віспа.
Про це 15 червня на бліц-дебатах повідомила позаштатний лікар-епідеміолог головного управління охорони здоров'я Львівської облдержадміністрації Наталія Тімко.
За її інформацією, з початку року на Львівщині лабораторно підтверджено 265 випадків захворювання на краснуху, переважно серед молоді і працездатного населення. Захворювання і далі розповсюджується. Те саме можна сказати і про кір. «На сьогодні ми маємо 10 лабораторно підтверджених випадків захворювання на кір і є випадки, де первинний діагноз показав, що є захворювання, але лабораторного підтвердження – немає», - зазначила Наталія Тімко.
Щодо кишкової палички, «епідемії на Львівщині не очікуємо. Якщо будуть, то поодинокі завезені випадки, з якими ми зможемо впоратися. Основне – не сидіти дома і вчасно звертатись до лікаря, оскільки абсолютно всі інфекційні стаціонари Львівщини готові до хворих на кишкову інфекцію» - запевнила Наталія Тімко.
В.о. головного санітарного лікаря Львівської області Олег Когут додав, що розпочався жаркий період року, відтак слід очікувати збільшення кількості захворювань на гостру кишкову інфекцію. Цього сезону спостерігається збільшення таких захворювань, хоч і не суттєве. «Якщо порівняти показники захворювань за 5 місяців на гострі кишкові інфекції з цьогорічними показниками, то різниця – 15 випадків. Загалом понад 1500 випадків захворювань», - зазначив він.
Лікар Н.Тімко запевнила, що на Львівщині невисока небезпека захворювання холери, минув пік захворювання на вітряну віспу. «Сьогодні це захворювання не є на піку. У нас пік захворюваності розпочався ще минулого року. Але саме захворювання ще є і не лише серед дитячих колективів, а й серед дорослого населення. І якщо у когось є висипання – то це привід, щоб звернутися до лікаря, а не сидіти вдома і вживати протиалергічні апарати, тому що можна наразити на небезпеку своїх дітей, знайомих, оточуючих, друзів, родину», - зазначила лікар-епідеміолог.
Серед небезпечних хвороб, які є в області, Олег Когут назвав туберкульоз та ВІЛ/СНІД, зокрема він сказав, що на Львівщині щорічно реєструють вперше виявлений туберкульоз у 1,5 тис осіб. А захворювання на ВІЛ/СНІДу має досить значні інтенсивні показники хворого населення на Львівщині, хоча загалом рівень захворюваності в Львівській області на одному з останніх місць в Україні. «За останніми статистичними даними, якщо раніше основна кількість хворих - це були ін’єкційні наркомани, то зараз шлях передачі дещо змінюється. Мова йде про гомосексуалізм і деякі інші шляхи, які розповсюджують інфекцію», - зазначив Олег Когут.