На 16 листопада в Україні захворіло 26 тисяч медичних працівників (2,4% від загальної кількості хворих). Найбільший відсоток хворих медиків спостерігається в Чернівецькій області – 8,3%, Тернопільській – 7,2%, Івано-Франківській – 6,8%, Львівській – 5,8%. Відсоток шпиталізованих серед загальної кількості хворих медпрацівників – 7%, тоді як серед загальної кількості хворих – 5%. Про це йшлося під час селекторної наради в МОЗ, присвяченої вивченню ситуації в країні щодо розповсюдження грипу та ГРВІ.
Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі МОЗ України, найбільшу кількість медпрацівників госпіталізовано в Кіровоградській області. Відсоток виписаних з діагнозом грип та пневмонія серед медпрацівників становить 71%, тоді як серед всього населення цей показник становить 31,3%, що свідчить про більш важкий перебіг захворювання саме серед медпрацівників.
Тривожна статистика стала поштовхом до обговорення на селекторній нараді питання дотримання протиепідемічного режиму в лікувально-профілактичних закладах та заходах щодо захисту медпрацівників, які надають медичну допомогу хворим на грип та ГРВІ під час епідемії.
Головний епідеміолог МОЗ України Сергій Бережнов нагадав представникам регіонів про нормативні документи, які регламентують зазначені заходи.
Міністр охорони здоров'я України Василь Князевич звернувся до регіонів та наголосив на особистій відповідальності завідуючих медичних закладів за безпеку медпрацівників та дотримання ними протиепідемічного режиму. "Панове головні лікарі, ви маєте відповідні накази МОЗ, і ваш святий обов'язок дбати про безпеку своїх працівників. Це стосується керівників медичних закладів всіх рівнів. Кожен конкретний випадок важкого захворювання чи смерті медичного працівника буде ретельно вивчати та досліджувати комісія МОЗ та я особисто", - наголосив Василь Князевич. Він повідомив, що найближчим часом продовжить поїздки регіонами і це питання буде жорстко контролювати. Міністр наголосив на подеколи особистому недбальстві медиків та закликав всю медичну громаду відповідально поставитись до рекомендацій епідеміологів. Василь Князевич звернувся до санслужб на місцях з вимогою здійснити ретельну перевірку всіх медичних закладів на предмет дотримання санітарних норм під час епідемії грипу. "Епідбезпека в лікувальному закладі повинна стати головним завданням для керівника, який відповідає за життя та здоров'я своїх колег", - наголосив міністр.