Ештон і Фюле занепокоєні ситуацією з Власенком

12:24, 5 березня 2013

Верховний представник ЄС із питань зовнішньої політики та політики безпеки, віце-президент Європейської Комісії Кетрін Ештон і європейський комісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявляють про своє занепокоєння у зв'язку з ситуацією, пов'язаною з можливим позбавленням депутатського мандата депутата Сергія Власенка.

Із такою заявою від імені офіційних осіб Європейського Союзу виступили їхні представники, йдеться в повідомленні Європейської Комісії, текст якого передано у вівторок у Брюсселі агентству "Інтерфакс-Україна".

"Верховний представник Кетрін Ештон і комісар Штефан Фюле очікують повного виконання висновків, схвалених на саміті Україна-ЄС 25 лютого, пильно спостерігаючи за політичним розвитком в Україні. Вони глибоко занепокоєні нещодавніми правовими процедурами, які можуть призвести до можливого позбавлення депутатських мандатів двох членів парламенту на суперечливих підставах", - йдеться в заяві.

К.Ештон та Ш.Фюле звернули особливу увагу на ситуацію, пов'язану зі справою С.Власенка у світлі позову до Вищого адміністративного суду України з метою можливого анулювання його депутатського мандата, конкретизується в повідомленні.

У зв'язку з цим К.Ештон і Ш.Фюле закликають українську владу вирішити цю ситуацію для того, щоб уникнути "створення будь-якого враження щодо зловживання судової системи в політичних цілях". "Вони нагадують про свою стійку думку, що остаточний склад українського парламенту має відображати справжню волю українських виборців", - наголошується в заяві.

Представники ЄС нагадують, що закон про вибори народних депутатів установлює чіткі п'ятиденні часові рамки для оскарження результатів виборів у судах. "Судові розгляди, які відбуваються через місяці після підтвердження остаточних результатів виборів, викликають політичне та правове занепокоєння", - заявляють вони.

У світлі цих подій К.Ештон і Ш.Фюле знову заявляють про необхідність вжити своєчасних заходів для покращення виборчого законодавства України відповідно до рекомендацій БДІПЛ/ОБСЄ, зазначених в остаточній доповіді від 3 січня 2013 року.

Нагадаємо, 4 березня опозиція заблокувала засідання погоджувальної ради, вимагаючи від спікера парламенту Володимира Рибака відкликати звернення до ВАСУ про позбавлення депутатського мандата Власенка.

Окрім цього, 5 березня депутати опозиціонери, ставши на захист Власенка, заблокували трибуну та президію парламенту.

ВАСУ має розпочати розгляд позову Рибака 5 березня о 14:00.