Ештон та Фюле: Ми з жалем сприйняли рішення по Луценку

20:48, 4 квітня 2013

Європейський Союз висловлює жаль з приводу рішення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ залишити в силі вирок колишньому міністру внутрішніх справ України Юрію Луценку, яким його засуджено до чотирьох років розбавлення волі за скоєння посадових злочинів.

Про це йдеться у спільній заяві Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон та Комісара ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле, пише УНІАН.

“Ми із жалем взяли до уваги вчорашнє рішення українського Вищого спеціалізованого суду з цивільних та кримінальних справ залишити в силі вердикт Ю.Луценку про 4 роки ув’язнення”, - сказано у заяві.

“Ми нагадуємо про нашу сильну стурбованість його процесом, який не відповідав міжнародним стандартам чесності, прозорості та незалежності юридичного процесу. Ця стурбованість була посилена рішенням Європейського суду з прав людини від 3 липня 2012 року, яким встановлено, що його досудовий арешт у грудні 2010 року був необґрунтованим, а законність його арешту та утримання не була належним чином переглянута”, - підкреслили К.Ештон та Ш.Фюле.

Вони також привітали зусилля моніторингової місії Європарламенту на чолі з колишніми президентами Польщі Александром Квасневським та Європарламенту Петом Коксом, яка займається вивченням справ Ю.Луценка та колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

При цьому К.Ештон та Ш.Фюле закликали Київ посилити співпрацю з цією місією, щоб переглянути наслідки та усунути стурбованість щодо вибіркового використання правосуддя.

“Ми продовжимо уважно стежити за розвитком подій в Україні та очікуємо на повне виконання висновків Ради закордонних справ ЄС від 10 грудня 2012 року та рішення саміту Україна-ЄС від 25 лютого 2013 року”, - підкреслили К.Ештон та С.Фюле.

3 квітня 2013 року Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ залишив у силі вирок Печерського райсуду Києва, підтверджений рішенням Апеляційного суду екс-керівнику МВС Юрію Луценку - чотири роки позбавлення волі за вчинення посадових злочинів і трохи зменшив суму, яку за цивільним позовом Луценко зобов'язаний виплатити МВС.

Захист екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка звернеться до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), оскільки всі українські судові інстанції за обвинуваченням екс-глави МВС у посадових злочинах уже пройдено.

Нагадаємо, 1 березня на прес-конференції Віктор Янукович заявив, що якщо екс-керівника МВС не випустить Касаційний суд, то президент розгляне питання про помилування Луценка. В інтерв’ю ВВС Україна екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко сказав, що не проти помилування, однак не буде сам його просити.

Раніше адвокат екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка Олексій Баганець сказав, що не розраховує, що його підзахисного 2 квітня може бути звільнено з-під варти за рішенням суду касаційної інстанції.