Ештон закликала Януковича гарантувати перегляд новоприйнятих законів

12:38, 17 січня 2014

З приводу останніх подій в Україні, прийняття низки скандальних законів у Раді 16 січня, висловила стурбованість верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки, віце-президент Європейської комісії Кетрін Ештон. Вона закликає президента Віктора Януковича привести прийняті законодавчі поправки у відповідність до міжнародних зобов'язань країни.

Про це йдеться в заяві Ештон, поширеній сьогодні, 17 січня, у Брюсселі, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Я глибоко занепокоєна подіями в Києві. Деякі частини законодавства, що обмежують основні права громадян України, були поспішно проведені (через голосування) з очевидною неповагою парламентських процедур і демократичних принципів», – констатує верховний представник ЄС.

Ештон відзначає, що особливо стурбована змінами в Кримінальному процесуальному кодексі, які накладають «тривожні обмеження на права зібрань, свободу слова і засоби масової інформації, і суперечать міжнародним зобов'язанням України».

«Зміни, які, здається, серйозно обмежують діяльність організацій громадянського суспільства в Україні і спрощують процедуру анулювання мандатів членів парламенту, непокоять не менше», – додала вона.

Верховний представник ЄС зазначає, що ці «прикрі події відбуваються в момент політичної кризи і не сприяють зміцненню довіри і пошуку політичного рішення, яке може бути знайдено лише на основі діалогу всіх з усіма зацікавленими сторонами».

«Я закликаю президента України гарантувати, що ці рішення будуть переглянуті і приведені у відповідність з міжнародними зобов'язаннями України», – йдеться в заяві Ештон.

Додамо, що комісар з питань розширення Євросоюзу Штефан Фюле заявив, що нове законодавство України суперечить європейським прагненням країни. У своєму Твіттері, інформує ВВС-Україна, він написав: "Дуже стурбований новими законами, що обмежують свободи і суперечать європейським прагненням і зобов'язанням".

Нагадаємо, 16 січня більшість у Верховній Раді ухвалила низку законів без обговорення й без участі депутатів від опозиції, голосували нардепи підняттям рук.

Серед запроваджених змін – повернення кримінального переслідування за "наклеп" і внесення до Кримінального кодексу статті про "екстремістську діяльність", яка визначається дуже широко ("закон Колесніченка-Олійника").

Як згодом стало відомо, Віктор Янукович таки підписав 5 з 11 четвергових законів.