У Талліні відбудеться найзначущий захід у рамках головування країни в ЄС - саміт Ради ЄС з питань цифрових технологій. Про це інформує «Інтерфакс-Україна».
Як зазначається, в роботі саміту, який відбуватиметься у п'ятницю, 29 вересня, візьмуть участь канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон, прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей, перші особи низки інших держав ЄС, а також президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, президент Європарламенту Антоніо Таяні, голова Європейської ради Дональд Туск.
«Головним завданням зустрічі є змінити ставлення до цифрового суспільства, цифрового життя і вільного пересування даних ... Щоб про них більше не питали, навіщо ми цього потребуємо, а питали, коли все це стане реальністю в Європейському союзі», - сказав журналістам прем'єр-міністр Естонії Юрі Ратас.
Він висловив побажання, щоб електронні послуги, які використовуються в Естонії, стали транскордонними і могли застосовуватися в державах ЄС. Під час зустрічі передбачається розробити довгострокову перспективу (до 2025 року) цифрового розвитку, яка охоплює такі аспекти і сфери, як надійність, довіра, безпека, електронні вибори, промисловість, економіка і суспільства.
В рамках саміту також відбудеться ряд двосторонніх зустрічей. Естонія планує представити на саміті інтернет-портал з інформацією про застосовувані в ЄС санкції. За даними департаменту зовнішньої політики євроспільноти, зараз в ЄС застосовується близько 40 санкцій, введених Радою безпеки ООН або Радою ЄС. Новий портал допоможе користувачам швидко і легко знаходити інформацію, записану в сотнях складних правових актів.
Між тим, у прес-релізі Єврокомісії зазначається, що «під час обговорень на саміті основна увага буде приділена цифровим економіці і суспільству». Це питання, важливість яких підкреслював 13 вересня в Європарламенті в своїй доповіді про стан Євросоюзу Ж.-К.Юнкер. «Очікується, що лідери обговорять останні пропозиції Комісії зі зміцнення кібербезпеки ЄС і висловляться за справедливе оподаткування цифрової економіки. Щоб завершити «єдиний цифровий ринок» до 2018 року, державам-членам ЄС і інститутам ЄС необхідно прийняти 18 законодавчих пропозицій, вже представлених Комісією», - зазначили у прес-центрі Єврокомісії.