Естонія відмовилась приймати біженців з Близького Сходу або Африки, бо має «проблеми з українцями». Про це у вівторок, 8 жовтня, на зустрічі глав МВС країн-членів ЄС в Люксембурзі заявив міністр внутрішніх справ Естонії і голова Консервативної народної партії (EKRE) Март Хельме, інформує естонський сайт новин ERR.
За словами міністра, Естонія відчуває сильний імміграційний тиск з країн колишнього СРСР. Зокрема, найбільше мігрантів до Естонії приїжджає з України, вони знають російську мову, тому легко стають частиною російськомовних громад.
«У нас і зараз труднощі з цим імміграційним тиском, і ми не бачимо особливого розуміння по відношенню до нас. Українці швидше інтегруються в російськомовну громаду, і для нас це культурна та демографічна проблема. Навіть якщо хтось говорить, що це не проблема, то насправді це дуже серйозна проблема», - заявив міністр.
23 вересня глави МВС Німеччини, Франції, Італії і Мальти на зустрічі у мальтійському місті Біргу домовилися про добровільну систему прийняття біженців. Відповідно до неї рішення про надання притулку приймається упродовж чотирьох тижнів після приїзду біженця в країну.
Март Хельме заявив, що не Естонія не підтримує цю ініціативу, а солідарність може проявити лише у вигляді технічної та експертної допомоги.
«Якщо подивитися, то ті, хто просять про притулок, прибувають до нас найбільше не з Близького Сходу чи Африки, а з України. На другому місці Грузія, потім Молдова і тільки потім Афганістан і подібні країни. А якщо ми почнемо відкривати ще другий і третій фронт, приймати з Латинської Америки, Венесуели, Близького Сходу та з країн Західної Африки, то нам сил не вистачить», – зазначив міністр внутрішніх справ Естонії.
Нагадаємо, раніше Март Хельме ініціював скасування безвізового режиму для громадян України.
«Лідери Консервативної Народної партії Естонії припускали: тільки Україна отримає безвізовий режим з ЄС, вона стане "троянським конем". Троянським конем зокрема і для Росії, тому що ті, хто приїжджають сюди, не стільки українці, як росіяни зі сходу України, зросійщені українці або просто гомо-советікуси. Цей міграційний тиск зі сходу на нас дуже сильний, і він продовжує посилюватися», – поскаржився Март Хельме.
Заснована у березні 2012 року Консервативна народна партія Естонії (EKRE) позиціонує себе як націоналістична партія, що стоїть на засадах євроскептицизму. На останніх парламентських виборах у березні 2019 року EKRE показала третій результат (17,8% голосів виборців) і увійшла в урядову коаліцію.