«Етновир» у Львові розпочнеться завтра парадом колективів

17:05, 21 серпня 2012

22 серпня о 18.00 від подвір’я Ратуші (площа Ринок) стартує грандіозний марш-парад колективів-учасників V Міжнародного фестивалю фольклору «Етновир», інформує прес-служба Львівської міськради.

Маршрут марш-параду пролягатиме центральною частиною міста: площа Ринок – вул.Краківська – вул.Вірменська – площа перед Оперним театром – проспект Свободи – вул.Беринди – площа Ринок. Завершиться марш-парад на головній сцені фестивалю на площі Ринок (північна сторона).

А о 19:00 год. розпочнеться урочисте відкриття V Міжнародного фестивалю фольклору «Етновир» за участі всіх колективів-учасників.

«Марш-парад, що відбудеться завтра у Львові, – це вражаюче дійство, традиційне для «Етновиру».  Учасники колективів з різних країн світу, граючи на національних музичних інструментах, співаючи та танцюючи, закликають львів’ян та гостей міста до головної сцени. Такий вибух танців та пісень створює яскраве фольклорне шоу на вулицях міста Львова», – розповів президент ГО «Етновир» Андрій Сидор.

Нагадаємо , окрім традиційного видовищного марш-параду центральною частиною міста, яким відкривається фестиваль, та гала-концерту, буде представлено кухню народів світу на площі Ринок. Кожен колектив, окрім фольклору, представить гостям фестивалю ще й кухню своєї країни. Просто на площі Ринок можна буде спробувати страви африканської, іспанської, турецької, польської та інших кухонь.

Учасники фестивалю:

  • Іспанія – Фольклорний колектив «Los Jateros» – один з найпопулярніших фольклорних колективів фестивалів Європи представить традиційні танці та пісні, що розповідають про багату культурну спадщину іспанського народу
  • Польща – Ансамбль пісні і танцю «Jantar» - представить публіці типові польські танці: полонез, оберек, краковяк, мазурку, коседер, які супроводжуються автентичними народними текстами.
  • Азербайджан – Народний ансамбль пісні та танцю «Азербайджан» – і в танцях, і в піснях знайшли своє відображення тип темпераменту їх творців. Жіночі  танці ― стримані, пластичні, ліричні (вагзали, узундере), чоловічі ― жваві, відмічені заповзятістю, силою (газах, гайтаги, ханчобани).
  • Туреччина – Фольклорний танцювальний ансамбль Nazilli Belediyesi - використовує в своїх виступах такі народні танці, як зейбек, гора, орон, бар, галай, теке.
  • Білорусія – Народний ансамбль пісні і танцю «Вяселле» - програма колективу включає в себе білоруські народні пісні і танці такі, як полька, кадриль, лявоніха.
  • Україна – Заслужений вокально-хореографічний ансамбль «Галичина» ― це один з найстарших колективів не тільки у Львові, а й в Україні.

 

Довідка

Фестиваль відбувається під егідою Міжнародної Ради Організацій Фестивалів Фольклору і Традиційних Мистецтв (CIOFF) при ЮНЕСКО та Міжнародної Організації Народної Творчості  (IOV) та  за підтримки Львівської міської ради.

Детальна інформація: (032) 235 77 88.  Організатор: ГО «Етновир».