„Jest pewna różnica między kibicami klubów piłkarskich i kibicami, którzy przyjeżdżają na Mistrzostwa Europy. Fani reprezentacji narodowych są całkiem inni, są w zasadzie nieagresywni. Średni wiek gości Euro 2008 stanowił 40 lat, to byli ludzie z dostatkami powyżej średniego poziomu. Była bardzo mała liczba kibiców, którzy przyjeżdżali, aby wyrzucić swoją adrenalinę na piłkarskich arenach. Taka sytuacja sprzyja temu, że miasta przyjmujące czują się bezpiecznie i tworzą bardzo komfortową atmosferę” - zaznaczył 8 czerwca podczas konferencji prasowej dyrektor Departamentu Euro 2012 Lwowskiej Rady Miejskiej Oleg Zasadny.
Oleg Zasadny skomentował dla ZAXID.NET : „Nie zawsze miejscowi mieszkańcy są wystarczająco przygotowani do imprezy na taką skalę. Jest doświadczenie Austrii, kiedy to do Klagenfurta przyjechało 20 tys. szwedzkich kibiców. Szwedzcy kibice mają tradycję iść do stadionu pieszo. W pierwszy dzień, kiedy ta kolumna szła, ludzie patrzyli z niepokojem, ale na drugi dzień na czele tej defilady stanął burmistrz, bo to naprawdę było święto. Ludzie zbierają się nie po to, aby chuliganić, a żeby świętować razem. Tą wiedzą powinniśmy dzielić się ze sobą we Lwowie, ponieważ reakcja lwowian jest bardzo ważna. Jeśli będziemy przyjaźni, to kibice też tacy będą”.
Dyrektor Departamentu Euro 2012 Lwowskiej Rady Miejskiej również zawiadomił, że prowadzi się organizacyjna i informacyjna praca dla zapewnienia wysokiej kultury kibicowania we Lwowie podczas Euro 2012. „Lwów ma dobre stosunki ze Stowarzyszeniem Klubów Kibiców Europy. W zeszłym roku uczestniczyliśmy w konferencji w Gdańsku, a w tym roku Lwów był jedynym miastem Ukrainy, które zorganizowało taką konferencję. Mamy możliwość usłyszeć organizacje kibiców, usłyszeć kibiców, ich życzenia, uwzględnić ich interesy, aby było jak najmniej powodów do agresji.
Według jego słów, pod tym względem krokiem numer 1 jest wyprowadzenie ze stadionów milicji. „Za granicą na stadionach nie ma policji, bo człowiek w mundurze z pałką budzi agresję. A więc do pracy na stadionach zaangażujemy wolontariuszy – dziewczyny i chłopaków, kobiety, mężczyzn w wieku od 18 do 70 lat, którzy mają wszelkimi sposobami pomagać kibicom” – skomentował Oleg Zasadny. „Rada Najwyższa Ukrainy rozpatruje projekt ustawy o zapewnieniu bezpieczeństwa podczas masowych imprez sportowych, który proponuje się wyprowadzić milicję ze stadionów. To pierwsza rzecz, która będzie zapobiegać powstaniu agresji”.
Według słów Olega Zasadnego, w ten proces zaangażowano także lwowskich kibiców.