Exxon Mobil не інвестуватиме в розробку чорноморського шельфу Криму, - посол США

18:15, 31 травня 2014

Міжнародні компанії навряд чи будуть учасниками будь-яких проектів на Кримському півострові, в тому числі і тих що стосуються розробки шельфу. Про це в інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня. Україна» заявив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

«Через незаконність російського статусу в Криму, я думаю, ви навряд чи побачите на півострові якісь міжнародні компанії. Через російське вторгнення економіка Криму матиме величезні збитки. Ви вже можете це бачите, наприклад, у туризмі. Я думаю, це стосується і сфери інвестицій», - сказав він.

За словами посла, американська компанія ExxonMobil – оператор проекту з видобутку нафти і газу на так званій Скіфській площі – відмовилася від планів розробки кримського шельфу Чорного моря.

Джеффрі Пайєтт також підтвердив наміри американської Chevron здійснювати роботи з пошуку і видобутку сланцевого газу на Олеській площі (Івано- Франківська та Львівська області), в рамах підписаної в листопаді 2013 року угоди про розподіл продукції.

За його словами, успіх цього проекту стане вагомим аргументом в подальшому залученні серйозних міжнародних інвестицій до західних областей України.

«Крім підвищення рівня зайнятості в цьому регіоні, я думаю, що діяльність Chevron значно наблизить стратегічну мету України у досягненні енергетичної незалежності від Росії», - сказав він.

Раніше про вихід з процесу перемовин щодо підписання угоди розподілу продукції в рамах розробки Скіфської ділянки шельфу Чорного моря вийшла компанія Shell.

Довідка

У 2012 році Україна провела конкурс на укладення Угоди про розподіл продукції (УРП) на Скіфськії ділянці чорноморського шельфу. Його переможцем став консорціум на чолі з американською Exxon Mobil (40% частки, оператор проекту), Shell (35% частки), австрійської OMV в особі румунської  компанії Petrom (15% частки) та НАК «Надра України» (10% частки).

Площа Скіфської ділянки становить 16,698 тис. кв. км, її територія межує з островом Зміїний. Раніше сумарні інвестиції у Скіфську ділянку оцінювалися в $10 - $12 млрд, а прогнозований щорічний обсяг видобутку природного газу коливався на рівні 3-4 млрд куб. м. Результатом проекту передбачалося надходження в бюджет від 80 до 90 млрд грн.