Facebook пояснив механізм блокування українських профілів

19:15, 17 червня 2015

Спільнота Facebook є єдиною, у ній немає кордонів, тому правила також однакові для всіх користувачів. Незважаючи на це, Facebook намагається враховувати специфіку кожного регіону — особливо в ситуаціях, подібних до української.

Про це повідомив директор з питань суспільної політики Томас Мірап Крістенсен на зустрічі із заступником голови адміністрації президента України Дмитром Шимківим, передає прес-служба голови держави.

«На жаль, український досвід не унікальний, – схожу ситуацію ми спостерігаємо, наприклад, в Ізраїлі», – зазначила керівник громадської політики в Центральній і Східній Європи Габріела Чех.

За словами Крістенсена, механізм блокування є повністю ручним та не включає жодного автоматизування.

«Кожну скаргу розглядає спеціаліст, потім його рішення перевіряється ще раз. При цьому скарги на, наприклад, українських користувачів, потрапляють кожен раз до іншого спеціаліста, а часом навіть до іншого офісу. Більшість з них розглядається в офісі Facebook у Дубліні, Ірландія. Спеціалісти проходять ретельний відбір та чітко дотримуються громадської політики Facebook»,– зазначив він.

При цьому, за його словами, кількість скарг на публікацію не має значення, вона однаково перевірятиметься як через одну, так і через тисячу скарг.

Дмитро Шимків зазначив, що проблема може бути на рівні людського фактору для російськомовних публікацій або розуміння нюансів мови — для україномовних. «Російськомовні публікації потрапляють до спеціалістів, що володіють цією мовою. Зазвичай це люди родом з Росії, і вони можуть мати власну громадянську позицію, що впливає на їх об’єктивність. Українська ж мова поки що мало розповсюджена в інтернеті, вона має багато нюансів, що можуть бути незрозумілими для людей поза контекстом»,— пояснив він.

Заступник голови Адміністрації президента України запропонував представникам Facebook допомогу Національного інституту української мови у визначенні слів та фраз, що мають значення погрози або «мови ненависті», офіційно забороненої правилами соціальної мережі. Сторони домовилися про співпрацю у випадку виникнення найгучніших випадків порушень в українському сегменті мережі.

Нагадаємо, нещодавно під час щорічної сесії запитань та відповідей очільник Facebook Марк Цукерберг повідомив, що в українському сегменті соцмережі було видалено декілька дописів за порушення правил.

Він також запевнив, що у Росії не існує адміністрації Facebook, яка б модерувала український сегмент мережі.

Після цього Цукерберг відповів і на запитання президента України Порошенка щодо можливості відкриття представництва Facebook в Україні. Він сказав, що з часом таку можливість можуть розглянути, але пояснив, що доцільність лежить у площині розвитку компанії, зокрема розробки програмного забезпечення.