Соціальна мережа Facebook запустила в Україні програму перевірки контенту на правдивість (фактчекінгу). Допомагати боротися з дезінформацією в українському сегменті соцмережі будуть організації VoxCheck і StopFake. Вони сертифіковані незалежною Міжнародною мережею фактчекінгу, повідомила у п’ятницю, 27 березня, LIGA.net.
Таким чином, неправдивий контент, який позначать експерти з перевірки фактів, буде опускатися в стрічці новин нижче, що сповільнить його поширення. Також після такого позначення Facebook буде попереджати людей, які бачать фейковий допис або хочуть ним поділитися, що інформація недостовірна.
Організації VoxCheck і StopFake підтвердили цю інформацію.
VoxCheck – незалежний український проект фактчекінгу. Він перевіряє політиків, експертів і ЗМІ. Він першим в Україні запустив проект із перевірки фактів у прямому ефірі на телебаченні. Протягом двох років є членом Міжнародної мережі фактчекерів інституту Poynter (IFCN) і працює за їхнім кодексом етики.
StopFake – одна з перших фактчекінгових організацій, які почали протидіяти дезінформації в 2014 році.
Програма фактчекінгу є частиною роботи щодо поліпшення якості та достовірності інформації в стрічці новин Facebook. Вона складається з трьох напрямків: видалення облікових записів, що порушують політику соцмережі, зменшення поширення фейкових новин, а також інформування користувачів про такі новини.
Сьогодні Facebook співпрацює з понад 55 партнерами, які перевіряють достовірність публікацій на понад 45 мовах.
Кілька років тому Facebook визнав, що став «полем бою» пропагандистів і анонсував нові заходи для протидії пропаганді й фейкам.