Фахові лікарі обстежили мешканців віддалених районів Львова

14:55, 24 вересня 2015

Десяток фахових лікарів розгорнули польову поліклініку у селищі Рудному поблизу Львова. Тож мешканці могли обстежитись навіть без відвідин лікарні. Це все провели у рамках щорічної акції «Здорове місто».

У медмістечку пацієнтів не бракувало. Пан Михайло привів на огляд свою онуку. «Трошки горлечко у Ані червоне, кашляє. Така поліклініка дуже зручна, тут люди йшли цілим потоком, займали черги», – поділився пан Михайло.

Чимало дітей прийшло зі скаргами на хворе горло. Лікарі відразу консультують пацієнтів. «Переважно діти були зі скаргами на гострий фарингіт, тому що погода непостійна зараз. І нежить є, бронхіт, запалення виявили одне. Потім підтвердження було на флюорографії», – розповіла сімейний лікар Юлія Мокрик.

У медмістечку працювала і пересувна флюорографія. Нею скористалась пенсіонерка пані Дарія: «Здорова я, Богу дякувати, лиш би всі були такі здорові».

Уже за кілька секунд знімок легенів готовий. До того ж тут навіть менше опромінення, ніж в стаціонарному апараті. «Перевага даного методу цифрової флюорографії –це дуже низька доза опромінення. Це всього-на-всього 0,04 мілізіверта. Коли ми робимо звичайну рентгенограму, велику, на плівці, то людина за цей раз отримує 0,25 мілізіверта», – пояснила лікар-рентгенолог Олена Гураль.

Також охочі могли виміряти тиск, отримати консультацію мамолога та психолога.

Медики забили на сполох – чимало дітей носить важкі рюкзаки, які спричиняють викривлення постави.

«Дитина важить 20 кг, а рюкзак 5. Це може призвести до порушення постави і інших викривлень, це ж хребет», – кажуть медсестри Зоряна Яняк та Ірина Юринець.

«Явка наших пацієнтів була дуже активна, на що ми навіть і не сподівались. Ми приблизно півтори тисячі оглянули пацієнтів в основному корпусі нашої установи. А тут, за попереднім підрахунком, близько тисячі мешканців», – розповів головний лікар 5 поліклініки м. Львова Борис Лемішко.

Акція «Здорове місто» є щорічною і відбувається вже вдев'яте. «Акцію відвідало близько тисячі людей, всі були дуже задоволені. Оскільки проблема у Рудні – немає сучасної лабораторії і ті медичні послуги, які зараз надали, є мегаважливі. І найголовніше доступні мешканцям», – зазначив мешканець Рудного Володимир Гуцол.

До кінця вересня у Львові працюватимуть медмістечка на вулиці Величковського, Повітряній та Медової печери. Відвідати їх можна з 12 до 17 години.