Нещодавно голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України (ТСК) з питань розслідування обставин отруєння кандидата у Президента України Віктора Ющенка Володимир Сівкович оприлюднив інформацію про начебто відсутність у слідства доказів, що отруєння було скоєно навмисно, про численні порушення прав громадян з боку керівника слідчої групи Галини Климович, про фальсифікацію при розслідуванні цієї справи, про те, що Генеральна прокуратура не займається розслідуванням цієї справи та не сприяє роботі комісії. Прес-служба Генеральної прокуратури України уповноважена заявити, що вказана інформація ґрунтується суто на припущеннях та не відповідає дійсності, оскільки жоден із членів ТСК не володіє в повному обсязі матеріалами кримінальної справи. Про це ZAXID.NET повідомили в прес-службі ГПУ.
Вкотре змушені наголосити, що факт отруєння Ющенка В. А. доведений слідчим шляхом, висновками експертиз із залученням міжнародних спеціалістів і вважається доконаним фактом, який сумніву не підлягає. Особи, які надають таку інформацію коментують її на власний розсуд, переслідуючи тим самим свої інтереси щодо формування громадської думки про хід розслідування цієї кримінальної справи та діяльності органів прокуратури України в цілому.
Як уже повідомлялось, Генеральною прокуратурою за запитами ТСК було проведено відповідну перевірку, за результатами якої зловживань з боку працівників правоохоронних органів, порушень конституційних прав громадян при розслідуванні цієї кримінальної справи не встановлено.
При провадженні досудового слідства всі рішення про спрямування слідства і про провадження слідчих дій, зокрема допитів свідків, витребування певної інформації, слідчий приймає самостійно та несе відповідальність за їх законне і своєчасне проведення. У вказаній кримінальній справі всі дії проводяться за планом розслідування та в необхідному слідству обcязі.
Генеральна прокуратура вкотре просить громадян, політиків та осіб, які займають відповідальне посадове становище в державі, утримуватися від коментарів, заяв та дій, які заважають повному всебічному розслідуванню та встановленню об’єктивної істини у справі.