Україна та Польща попередньо домовились про пільговий візовий режим для футбольних уболівальників. Про це стало відомо під час консультацій з консульсько-правових питань на рівні керівників консульських служб зовнішньополітичних відомств України та Республіки Польща, що відбулися 17 серпня у Міністерстві закордонних справ України.
Зокрема польська сторона поінформувала про заплановане спрощення порядку видачі віз для в’їзду українських вболівальників до Республіки Польща. Таким особам візи оформлюватимуть на підставі квитків на футбольні матчі. Строк дії віз визначатиметься в залежності від типу квитків (за кількістю матчів).
На зустрічі також йшлося про запровадження спільних консульських пунктів для надання допомоги громадянам, повідомляє урядовий портал.
Не залишились поза увагою питання щодо міграційно-візової проблематики, стан українсько-польського співробітництва у консульській сфері, перспективи подальшої лібералізації візового режиму на двосторонньому рівні та в рамках ЄС, захист прав та інтересів громадян двох держав
У контексті подальшої лібералізації візового режиму для громадян України польській стороні було запропоновано розглянути питання скасування консульських зборів за оформлення довготермінових (національних) віз та передано на розгляд проект відповідної двосторонньої угоди.
Польською стороною задекларовано повну підтримку на політичному рівні зусиль України, спрямованих на подальше спрощення візового режиму з ЄС, та відзначено, що проведена в Україні робота у частині виконання відповідного Плану дій позитивно оцінюється Євросоюзом.
Відповідно до отриманих статистичних даних, за перше півріччя 2011 року громадянам України видано 14 487 дозволів на перетин польського кордону.
У 2010 році консульські установи Польщі в Україні у 2010 році видали громадянам України найбільшу, у порівнянні з іншими державами-сторонами Угоди, кількість віз – 302 679, що становить близько 33% усіх віз, виданих на території України країнами-учасницями Шенгенської угоди. Водночас при середній кількості візових відмов посольств країн-членів ЄС, які є сторонами Угоди, на рівні 4% у 2010 р., відповідний показник для Польщі складав 2,9% - що є одним із найнижчих показників серед консульських установ країн Шенгенської зони.