Фаріон школярам: головний заповіт Шевченка - вражою злою кров’ю волю окропити

15:45, 15 березня 2011

Сьогодні під час відвідин святкування Шевченківських днів у середній школі №91 Львова депутат Львівської облради Ірина Фаріон нагадала дітям головну цитату шевченківського заповіту. «Саме тут твориться нація. Дуже важливо, щоб у цьому залі до кінця прозвучав Шевченків заповіт, бо найважливіше з Шевченківського заповіту – це «і вражою злою кров’ю волю окропіте». Не забудьмо цього імперативу великого Шевченка. І вражою злою кров’ю волю окропіте», - наголосила Фаріон.

Як пояснила представниця ВО «Свободи», однією з причин її візиту до СШ №91 стало бажання нагородити школярок-авторів плакату, який нещодавно брав участь у виставці плакатів про мову у приміщенні Львівської обласної ради. Своє особливе захоплення Ірина Фаріон висловила через «геніальну сентенцію» - «Якщо ти українець, тобі потрібна українська мова. Якщо ні – їдь додому». Зал зустрів цю фразу оплесками.

«Цим гаслом вони можуть змагатися з геніальним німецьким філософом Гайдеґером, який казав, що мова – це дім народного буття», - зазначила Фаріон.

Одній із авторок плакату «свободівка» подарувала свою лекцію «Степан Бандера: практик, теоретик, містик націоналістичного руху». Фаріон наголосила на тому, що 1933 року Степан Бандера ініціював у школах акцію проти полонізації.

«Тепер ми маємо інше завдання – врятувати душі українських дітей від страшного зросійщення.

Коли ти будеш читати цю лекцію або, можливо, слухати диск, я думаю, ти ставатимеш сильніша, і Бандера приходитиме у твій світ як родич, як батько, як брат, як щось надзвичайно рідне і невіддільне», - звернулася Фаріон до однієї із школярок.

Окрім того, представниця ВО «Свобода» подарувала школі декілька книжок для наймолодших школярів, зазначаючи, що Степан Бандера розумів, що все починається з найменших дітей. Водночас вона висловила жаль, що не змогла подарувати школі книжку Василя Шкляра «Чорний Ворон», за яку він, за її словами, здобув Шевченківську премію, також побіцяла, що у квітні Шкляр особисто завітає до Львова.

Нагадаємо, 19 лютого 2010 року львівський мовознавець Ірина Фаріон діткам старшої групи львівського дитячо-навчального закладу №67 пояснювала про культуру української мови та про те, як правильно звертатися один до одного, і чому неправильно говорити «Міша», «Наташа», «Альона».