Фартовий Львів

Збірна України втримала безпрограшну серію на львівському стадіоні

08:08, 13 жовтня 2014

Українська збірна виборола важливі три очки у рамках відбору до Євро-2016, здолавши команду Македонії з рахунком 1:0. Підопічним Михайла Фоменка ця перемога далася не легко: гравцям української команди довелося добряче попотіти, аби нарешті забити гол, і суттєво попрацювати, аби не пропустити. Із недосконалою грою, але з результатом команда Михайла Фоменка завершила третій матч відбіркового етапу до чемпіонату Європи.

***

До матчу із Білоруссю лише фани київського «Динамо», а також запеклі шанувальники українського чемпіонату знали, хто такий Сергій Сидорчук. Сьогодні ж ім'я цього футболіста на устах всієї країни. Сергій, для якого матч Україна-Македонія став другим у складі національної команди, став автором двох голів збірної України у двох останніх матчах. Саме майстерності Сидорчука, талант якого не так давно відкрив наставник «Динамо» Сергій Ребров, українська команда завдячує такими важливими шістьма очками на шляху до кваліфікації на Євро-2016.

Перед початком поєдинку стартовий склад від Михайла Фоменка не став сюрпризом - головний тренер України як завжди притримався перевірених часом комбінацій і в грі проти Македонії експериментувати не наважився. Єдине, що змінилося, - Фоменко випустив у стартовому складі не Едмара, а героя попереднього поєдинку, Сергія Сидорчука.

Зі стартом зустрічі ініціативою заволоділи українці, яких гнала вперед неймовірна звукова підтримка «Арени Львів». Майже 34 тисячі глядачів не давали своїй збірній забути, що «Нам потрібна лише перемога» й «Україна повинна йти тільки вперед». Як пізніше розповів вінгер «синьо-жовтих» Андрій Ярмоленко, це стало сильним стимулом до перемоги, адже стадіон не давав ні на секунду розслабитися героям того вечора.

Активно почавши, українські футболісти дещо присіли до середини зустрічі, а македонці навпаки, освоїлися і почали створювати справжні моменти біля воріт Андрія П'ятова. До закінчення першого тайму на рахунку збірної Македонії було щонайменше три моменти, які не завершились голами тільки завдяки особистій майстерності та досвіду Андрія П'ятова. У свою чергу гравці української збірної відзначались лише напівмоментами, й удари Ярмоленка, Коноплянки і Зозулі або губились у плетиві ніг оборонців Македонії, або ж пролягали повз рамку воріт.

Однак рахунок у матчі відкрили таки господарі поля. Уже в доданий час першого тайму Євген Коноплянка прострілив з лівого флангу у штрафний, де м'яч відскочив від Ярмоленка до Сидорчука, який у свою чергу холоднокровно зарядив у ворота Македонії. Так рахунок на табло нарешті став на користь України і збірна попрямувала на перерву у піднесеному настрої - 1:0.

Уже після перерви команди знову почали активно брати приступом ворота один одного. Боротьба за м'яч у штрафному македонців завершилась призначенням пенальті за фол проти Романа Зозулі. До м'яча підійшов Андрій Ярмоленко, який розігнався і загальмував, намагаючись перехитрити голкіпера македонців, і... поцілив у поперечину. Таким чином збірна змарнувала шанс подвоїти перевагу, аби вже у більш спокійному темпі грати далі. Як пізніше розповів Михайло Фоменко, він не давав жодної вказівки щодо до того, хто битиме пенальті - так вирішила команда під час гри.

1:0 на табло не гарантував перемоги українській збірній, адже Македонія могла у будь-який момент зрівняти, тому гра розвивалася у напруженій боротьбі зі своїми моментами і напівмоментами. Українські гравці, попри шалену підтримку публіки, не надто тішили око вболівальників, адже допускали низку неточностей, а також помітно грішили в обороні. З іншого боку, підопічні Михайла Фоменка усіма силами рвалися в атаку, однак у кількох епізодах із взяттям воріт Македонії українським снайперам не вистачало точності і сили.

На 80-ій хвилині зустрічі суперники несподівано отримали вимушену перерву. Справа в тому, що із фан-сектора полетіла велика петарда, яка страшенно перелякала воротаря македонців і бокового арбітра. Йшлося навіть про те, що суддя може прийняти рішення взагалі завершити матч. Стадіон гучно почав скандувати «Ганьба! Ганьба!», а до сектору вболівальників підійшов «екс-карпатівець» Артем Федецький, який спробував пояснити гарячим головам, що так робити не варто.

Після кількахвилинної наради головний арбітр таки відновив гру, і в очах усіх вболівальників вже почали виднітися фінальні хвилини на табло. В якісь моменти гості навіть були близькими до нічиєї, однак чи то фартовість «Арени Львів», чи то завзяття українських фанів, які не замовкали ні на хвилину, допомогли збірній Україні у непростому матчі з не надто яскравою грою вирвати таку жадану перемогу.

Паралельно в інших матчах групи суперників України збірна Білорусі поступилась Словаччині з рахунком 1:3, а Іспанія розгромила Люксембург з рахунком 4:0. Таким чином лідерами групи С є словаки із 9 очками на рахунку, на другому місці іспанці із 6 очками, а на третьому - українці, в активі яких теж 6 очок. Наступний матч збірної України відбудеться 15 листопада у Люксембурзі.