Фасад будівлі Львівської галереї мистецтв відреставрують за ₴8,3 млн

29 серпня

Львівська національна галерея мистецтв ім. Б. Возницького підписала договір на реставрацію фасаду своєї будівлі на вул. Стефаника, 3, вартістю 8,3 млн грн. Про це стало відомо з сайту держзакупівель Prozorro.

У закупівлі, оголошеній Львівською галереєю мистецтв, перемогло ТОВ «Вель Капітал», запропонувавши вартість робіт майже на мільйон нижчу за очікувану. Згідно з підписаним договором, до кінця 2019 року підрядник має провести ряд реставраційних робіт.

Роботи передбачають відтворення штукатурки фасаду, відновлення втрачених частин балясин, колон та інших елементів декору фасаду. Окрім того, з поверхонь фасаду видалять наліт, бруд та павутину і пофарбують їх. У технічному завданні до закупівлі вказано, що підрядник має також пошпаклювати та пофарбувати стіни всередині галереї.

У рамках реставрації у будівні галереї відновлять дерев’яні підвіконники та віконні рами, встановлять нові склопакети. Окрім того, відновлять дерев’яні вхідні двері та металеву браму. До входу в галерею встановлять пандус.

Нинішній вигляд будівлі Львівської галереї мистецтв

Для зменшення негативного впливу води на фасад підрядник має влаштувати гідроізоляцію та замінити водостічні труби.

Усі роботи мають бути виконані до кінця 2019 року.

Згідно даних бізнес-платформи Youcontrol, ТОВ «Вель капітал» зареєстроване у Львові, його засновницею та директоркою є львів’янка Тетяна Павленко. Компанія зареєструвала 27 видів діяльності, основним вказала будівництво житлових і нежитлових будівель.

Додамо, що будівлю нинішнього Львівського палацу мистецтв звели у 1873 році за проектом архітектора Філіпа Покутинського. До 1914 року цей будинок належав історику та колекціонеру Владиславу Лозінському, а потім тут почали розміщувати експозиції художньої галереї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Помер прикордонник, якого на Закарпатті збив контрабандист
Срібний ланцюг Буняка і ключі від міста
У Києві активісти вимагали відставки Арсена Авакова під його будинком
Домоуки
«Свої перші персні ми робили у татовій майстерні»
Збірна України зазнала принизливої поразки від збірної Словаччини
Львів оголосив тендер на електронний квиток для оплати проїзду у міському транспорті
Біла сомалізація України
У Львові група молодиків розтрощила салон гральних автоматів. Всіх затримали
РАГУlive. Випуск за 16 листопада