Фонду державного майна України (ФДМУ) оприлюднив базу діючих договорів оренди майна, що є у власності держави та здається приватним та юридичним особам. Перелік налічує майже 20 тисяч угод по всіх регіонах України. Інформація включає назву орендаря, адреси об‘єктів оренди, термін дії договорів та суму місячної орендної плати. Всі договори чинні станом на 1 березня 2016 року.
«Перелік створено і опубліковано для вільного доступу з метою забезпечення прозорості процесів оренди. Відтепер усі охочі зможуть отримати усю необхідну інформацію, пов’язану з цим напрямом діяльності ФДМУ», - пояснили в ФДМУ.
Згідно з оприлюдненою інформацією, львівське відділення Фонду держмайна здає в оренду 895 об’єктів нерухомого майна різної площі та вартості. З них 125 приміщень (14% усього майна) орендують держустанови за пільговою орендною ставкою у 1 грн. За місяць львівське відділення ФДМУ отримує з оренди 4,1 млн грн.
Найдорожчим об’єктом, який здає Львівське відділення ФДМ, є приміщення площею 130 кв. м на другому поверсі Львівського аеропорту. Його орендує ПП «Донецька асоціація незалежних підприємців «Авіакомпанія АНП» за майже 820 тис. грн. на місяць. Угода була підписана у вересні 2015 року до серпня 2018 року.
Як уже писав ZAXID.NET, це приватне підприємство отримало право оренди через аукціон. Ця компанія, відома під брендом PAVO, контролює найбільшу мережу магазинів безмитної торгівлі в Україні - duty-free. Фірма зареєстрована в Донецьку, власником є киянин Ігор Кунянський.
Другим, хто найбільше платить за оренду держаного майна у Львівській області, виявився «Львівський лікеро-горілчаний завод», який орендує цілісний майновий комплекс на вул. Кордуби, 2 у Львові за 731,8 тис. грн на місяць. 99,4 % акцій ПрАТ «Львівський лікеро-горілчаний завод» належить генеральному директору підприємства Івану Охабському.
Трійку лідерів замикає ще одне підприємство безмитної торгівлі – ТОВ «Флемінго дьті фрі Україна», яке орендує приміщення третього поверху львівського аеропорту площею 860 кв. м за 163,4 тис. грн. Угода ФДМ та товариства була підписана у серпні 2012 року. Підприємство працює під маркою «Baltona». Офіційно його власником мешканець Дубаї (ОАЕ) Атул Віні Ахуджа.