Федерація легкої атлетики Львівської області поширила заяву з приводу подальшої долі стадіону "Україна", у якій просить владу міста не піддаватись на шантаж "можливих інвесторів" та провадити реконструкцію стадіону "Україна" як футбольно-легкоатлетичної арени.
Заяву ФЛАЛО подаємо у повному обсязі:
Федерація легкої атлетики Львівської області висловлює глибоке занепокоєння заявами деяких львівських спортивних функціонерів, щодо перетворення стадіону "Україна" на щось, "що нагадуватиме Колізей не через гладіаторські бої, а формою своєї споруди. Натомість у цій споруді буде розміщено спортивно-розважальний комплекс".
Стадіон "Україна" - це багатофункціональна, футбольно-легкоатлетична арена, яка потребує модернізації та реконструкції, але аж ніяк не руйнації і перетворення у "Колізеї" чи руїни "Акрополя".
29 травня 2008 року під час зустрічі міського голови Львова Андрія Садового із Президентом Федерації легкої атлетики України Валерієм Борзовим було досягнуто домовленості про виконання Львівською міською радою Рішення Львівської обласної ради № 337 від 13 червня 2007 року, відповідно до якого передбачено "при реконструкції стадіонів "Україна" та "Юність" передбачити відновлення легкоатлетичних секторів та обладнання бігових доріжок із гумовим покриттям".
Федерація легкої атлетики України власним коштом провела експертизу сучасного стану стадіону "Україна" та подала у Львівську міську раду свої пропозиції щодо його модернізації у рамках підготовки резервного поля для проведення у м. Львові відбіркових матчів чемпіонату Європи по футболу у 2012 році.
Закликаємо Львівську міську раду не піддаватись на шантаж "можливих інвесторів", керуватись у своїх діях Указом Президента України № 640/2008 "Про пріоритети розвитку фізичної культури і спорту в Україні" 21 липня 2008 року та у подальшому провадити реконструкцію стадіону "Україна" як футбольно-легкоатлетичної арени.
Президент ФЛАЛО, депутат Львівської обласної ради Олег Немчінов".
Почесний президент ФК "Карпати" Петро Димінський готовий повністю профінансувати будівництво стадіону до Євро-2012 у Львові та інфраструктури навколо нього. Взамін він хоче землю в Брюховичах (120-140 га, що є під складами боєприпасів, та базу обленерго і заводу "ЛОРТА"), на горі Тростян (колишня олімпійська база "Динамо"-Славськ), а також готелі "Львів" і "Жорж", спортивну базу "Спартак" та кілька ринків. Про це Петро Димінський заявив 24 липня під час прес-конференції у Львові.
На думку Петра Димінського, місцева влада мала в увійти у ТОВ "Народна команда "Карпати" зазначеними вище об’єктами, а сам він натомість профінансує усі роботи щодо стадіону до Євро-2012 та увійде у зазначене ТзОВ командою "Карпати". Вже до кінця цього року Петро Димінський готовий вкласти 15 мільйонів євро у початок робіт з будівництва стадіону. Щоправда, у скільки Петро Димінський оцінює нині ФК "Карпати", він не відповів, мотивувавши це тим, що команда є для нього безцінною. Далі ТзОВ "Народна команда "Карпати" має перетворитися у ВАТ, 25% плюс одна акція якого належатиме звичайним громадянам. "Коли ж хтось із громадян захоче продати свої акції - я готовий купити їх удвічі дорожче того ж дня. Хоча, продавати їх не раджу", - наголосив почесний президент ФК "Карпати".
Петро Димінський заявив, що він зустрічався із представниками компанії "Альпіна" і знає, що при сприятливих умовах вона може за два роки побудувати стадіон до Євро-2012. "Та шлях фінансування цих робіт, який обрала влада - за кошти міста - є помилковим. Цього насправді хочуть політики, яких до 2012 року вже не буде", - пояснив він.
Щодо так званих неліквідних об’єктів, Петро Димінський має серйозні плани. Зокрема, він вважає, що на території складів боєприпасів у Брюховичах можна збудувати Діснейленд. Окрім цього, стадіон "Україна", цілісний майновий комплекс якого місто передало в оренду ФК "Карпати", після Євро-2012 Петро Димінський планує перетворити на Колізей.