Фесенко: Якби опозиція йшла окремо – у сумі набрала би більше

21:45, 8 жовтня 2012
Володимир Фесенко

На тлі розчарування в одних політиках, стрімко з‘являється потреба в новому символі надії. В опозиційному середовищі Кличко і його партія є таким уособленням. Схожа ситуація була на президентських виборах, коли зростав рейтинг Сергія Тігіпка. До того ж спільний рейтинг опозиції був би більшим без об'єднання, переконаний політолог Володимир Фесенко.

"Головна тенденція – це не падіння рейтингу опозиції, а стрімке зростання рейтингу «УДАРу». Це відбувається, тому що, на мій погляд, «УДАР» майже ідеально складається в очікуванні значної частини виборців. Щось подібне ми бачили на президентських виборах, коли зростав рейтинг Сергія Тігіпка. Зараз «УДАР» розглядається, як нова політична сила. Її (партію «УДАР» - Ред.) розглядають, як нову опозицію. Такому стрімкому зростанню популярності «УДАРу» сприяє розчарування, як у владі, так і в старій опозиції", – цитує політолога УНН.

За словами В. Фесенка, партія «УДАР» сьогодні сприймається як новий символ надії. "У цьому я б порівняв Віталія Кличка і його партію з ситуацією, яка свого часу була у Віктора Ющенка в 2001-2002 році. Потім ця тенденція повторилася з Юлією Тимошенко 2006-2007 роках. На тлі розчарування в одних політиках, стрімко з‘являється потреба в новому символі надії. В опозиційному середовищі Кличко і його партія є уособлення надії", – зауважив політолог.

На його погляд, не варто було Об‘єднаній опозиції об‘єднуватись в одну партію. "Варто було домовлятися про співпрацю, про ненапад, координувати свої дії тощо. Ставка на те, щоб завдяки об‘єднанню отримати перше місце по партійним спискам, на мій погляд, була не зовсім правильна. Навпаки, ми зараз бачимо, що сила опозиції в іншому. Разом опозиційні сили на цих виборах здатні отримати близько половини голосів усіх виборців. І саме це вони зможуть продемонструвати і на президентських виборах. Але не через перше місце, не через символічну перемогу над Партією регіонів, а через те, що вони разом набирають значно більше", – сказав експерт.

Як відзначив політолог, від об‘єднання опозиційних сил перш за все втратив Арсеній Яценюк. "Якщо б він йшов на вибори окремо, спільні рейтинги опозиції були б більшими", – резюмував В. Фесенко.

Сьогодні фонд "Демократичні ініціативи" оприлюднив дані дослідження, згідно зя якими до Верховної Ради потрапляють 5 партій.