Сьогодні, 16 жовтня, у Львові розпочинається Всеукраїнський фестиваль ковальського мистецтва «Залізний лев-2009». Він триватиме до 18 жовтня і об’єднає на одній площі близько 50 ковалів з Криму, Сум, Донецька, Хуста, Ужгорода, Києва. Про це під час прес-конференції повідомив голова оргкомітету фестивалю Святослав Лев.
"Основною метою фестивалю є обмін досвіду між ковалями, які працюють в різних регіонах України. Важливо також показати людям сам процес кування в такому вигляді, як він відбувався сотні років тому. Для цього на фестивалі впроваджено вимогу - мінімалізувати використання технічних засобів. Все робиться вручну, як колись, за допомогою горна, молота та наковальні", - зазначив Святослав Лев.
Ковалі розташуються на площі за Арсеналом, де і відбуватиметься основне дійство: у суботу – підковування коня, варіння кулешу львівськими козаками та ковальські майстер-класи; у неділю – хлопці з клубу "Галицький лев" влаштують лицарське шоу, - повідомляє кореспондент ZAXID.NET .
"Наших гостей не лякає погода, сніг. Наприклад, в Австрії різдвяні кування відбуваються по коліна в снігу, тому свято відбудеться в будь-якому випадку", - зазначив член Товариства Залізного Лева, коваль Іван Борисяк.
Щороку під час фестивалю "Залізний лев" ковалі виконують спільну роботу, котра залишається в подарунок місту. У 2007 р. це була "Лавочка закоханих", минулого року – "Карта України". Тема цьогорічної спільної роботи ковалів – "Від руки рука". Автором її ідеї є заслужений художник України Орест Івасюта. Учасникам видаватимуться заготовки товщиною 8 мм у формі долоні. Кожен з учасників повинен у ній відобразити спільну тему – "жести". Пізніше товариством "Залізного лева" усі роботи будуть склепані в цільну композиції, котру встановлять у Львові.
"Існує стереотип, що коваль – ремісник. Ми хочемо закцентувати увагу на тому, що ковальство – це ще й вид мистецтва", – зазначив Святослав Лев.
Паралельно з атракціями на площі Арсенальній у межах фестивалю відбуватиметься виставка ковальських робіт та науково-практична конференція "Художній метал України: минуле, сучасне, майбутнє" у "Музеї ідей", що розташований на вулиці Валовій 18а.
Під час закриття фестивалю журі також відзначатиме кращі роботи у номінації "5 кращих робіт, зроблених на площі" та "5 кращих робіт в музеї Ідей".
"За допомогою фестивалів та виставок ми намагаємось боротися з кітчем у ковальстві. Продемонструвати, як можна поєднувати кольорові метали, гутне скло і метал, дерево і метал. Приємно, що спостерігається тенденція до росту мистецького смаку в замовника. В умовах кризи, коли люди починають замислюватись над вартістю того, що купують, популярне прохання: "мені хочеться чогось простенького, але зі смаком", - розповів Іван Борисяк.