Фестиваль «Ту Стань!» відбувся без концертів та з думкою про АТО

11:59, 4 серпня 2014

На Львівщині завершився фестиваль української середньовічної культури «Ту Стань!», який цього року проводили 1 – 3 серпня у форматі зустрічі – без концертів.

За словами директора фестивалю Василя Рожка, цей захід, який відбувається уде вдев'яте, має на меті чинити культурний опір загарбникам, бо насправді культурна війна почалася набагато раніше, ніж збройне протистояння.

«Вважаю, що сьогодні кожен з нас має або захищати Україну зі зброєю, або її будувати. Усвідомлюємо війну справжню, що почалася в березні, а також війну культурну, що почалася набагато раніше і нищила наш корінь, сутність, ідентичність і спричинила ще більше жертв», – зазначив Рожко.

Ведучі час від часу нагадували фестивальникам, основну частину яких становили жінки та діти, про ситуацію на сході України.

Цього року на фестиваль приїхало більше ремісників та майстрів хендмейду та менше реконструкторів, частина з яких замінили меч зі щитом на автомат із бронежилетом.

Завітали на фестиваль і мандрівні дяки, які побували в зоні АТО.

Крім лицарських виступів, поєдинків, середньовічних танців, вуличних співців та дитячих розваг, на фестивалі читали лекції та молитви, писали листи та малювали малюнки, які відправляли бійцям на фронт. Також були встановлені скриньки для пожертв на потреби української армії.

Центральною подією фестивалю уже традиційно став нічний штурм фортеці, який завершився виступом майстрів вогняного шоу. Насамкінець фестивальникам продемонстрували лазерне шоу із відтворенням контурів стародавньої фортеці.

Довідка

Фестиваль української середньовічної культури «Ту Стань!» цілісно відтворює усі грані життя та побуту епохи розквіту Української держави – Київської Русі. Захід щорічно збирає в Тустані ремісників, історичних реконструкторів, воїнів-русичів, скульпторів, музик, танцюристів, театралів, купців, а також тисячі глядачів. Окрім дійства, «Ту Стань!» забезпечує розвиток інфраструктури у селі Урич та довколишніх селах, відродження традиційної кухні, фольклорних, ремісничих та мистецьких традицій у регіоні, поширення агротуризму.