У львівський прокат вийшло відразу декілька цікавих фільмів на різні смаки. ZAXID.NET обрав три з них, які обов’язково варто подивитись у кіно.
Про кохання та самотність
У прокат вийшов один з найкращих фільмів року - угорська драма «Тіло та душа» (на фото). Стрічка отримала головну нагороду Берлінського кінофестивалю, «Золотого ведмедя». Крім того фільм отримав нагороди й журі критиків ФІПРЕССІ, Екуменічного журі та приз глядацьких симпатій читачів однієї з берлінських газет. Такої одностайності думок не можуть пригадати найстаріші фестивальні завсідники.
Малобюджетна драма стала не лише відкриттям та найбільшою несподіванкою Берлінале, але і помітною кіноподією у світі. Серед іншого, вона представляє Угорщину в «оскарівських» перегонах та вважається одним з фаворитів у номінації «найкращий фільм іноземною мовою».
Історія кохання, що є центральною у фільмі «Тіло і душа» розгортається на бойні. Головні герої - самотній директор-інвалід та інспекторка-аутистка.
Виявляється, що їм сняться однакові сни, де вони перетворюються на оленів. І тут криється одна з принад фільму: ця майже казка знята мало не за законами документального кіно. До речі, знімальна група справді знімала на бійні. Жодна тварина не постраждала заради фільму, проте їх смерть є цілком реальною.
Принад у фільмі чимало: він дуже гарний візуально, знятий парадоксально та з гумором. Його неспішний плин тим не менше не дозволяє нудьгувати, адже кожен кадр насичений не лише поетичністю, але і прихованими емоціями. А за неквапною дією ховається безліч несподіванок.
Про СНІД та Париж
Ще один фестивальний хіт, володар Гран-прі Каннського фестивалю, французький фільм «120 ударів серця на хвилину» так само вийшов у прокат.
Події стрічки розгортаються у Парижі на початку 90-тих років минулого століття. Рух активістів Act-up докладає максимум зусиль аби привернути увагу громадськості до проблем людей, хворих на СНІД. Попри те, що хвороба відома давно, люди гинуть без лікування через байдужість чиновників та суспільства. Кожен з героїв має свою історію знайомства зі страшною хворобою.
Режисером та сценаристом є Робен Кампійо. Свого часу у світі кіно багато галасу наробила його драма «Хлопці зі Сходу». Також він працював із володарем «Золотої пальмової гілки» Лораном Канте (фільм «Клас»). Вони трохи схожі: документальна манера знімання, рухома камера, велика кількість героїв...
До речі сам режисер також брав участь у протестах 90-х. Він розповідає, що при написанні сценарію спирався насамперед на власний досвід.
Вийшла дуже емоційна картина, де художні засоби цілком та повністю працюють на загальний результат: фільм тривожить, б’є по нервах та, як не парадоксально, дарує насолоду від добре зробленого кіно, від художнього твору.
Прем’єра фільму приурочена до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. «Альянс Франсез» Львова з цієї нагоди організував 1 грудня не лише перегляд фільму, а й його обговорення за участі головної лікарки Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Мар’яни Служинської, директора «Альянс Франсез» Львова Ніколя Фасіно, заступниці директора БФ «САЛЮС» Марти Васильєв.
Крім того фільм є додатковим бонусом для шанувальників не лише французького кіно, але і французької мови: його показують мовою оригіналу з українськими субтитрами.
Про вбивство та гроші
Після «Вбивства у Східному експресі», який викликав чимало суперечок серед глядачів, на екрани вийшов ще один фільм за романом Агати Крісті. Королева детективу називала «Кривий будиночок» своїм улюбленим романом.
Чарльз Гейуорд познайомиться в Єгипті з Софією Леонідіс, онукою мільйонера Арісіда Леонідіса. Згодом Чарльз став детективом, і Софія просить його розслідувати вбивство свого діда. Як то буває в Крісті, кожен член великої та строкатої родини має і мотив, і можливість.
Режисер фільму Жіль Паке-Бреннер запросив на головні ролі Джиліан Андерсон, Кристину Гендрікс, Гленн Клуз, Макса Айронса та інших.
Фільм добре зроблений, якісно та міцно. Звичайно, це не шедевр на зразок «Тіла та душі», не принесе він і сильного емоційного заряду як «120 ударів серця на хвилину», проте дозволяє непогано розважитись.