ФФУ закликає FARE вилучити червоно-чорний прапор зі списку заборонених

15:06, 23 жовтня 2013

У Федерації футболу України (ФФУ) закликають FARE вилучити червоно-чорний прапор, який є символом національно-визвольного руху в Україні, зі списку забороненої символіки на вітчизняних стадіонах.

«Нам не зрозуміло, чому деякі символи, які мають велике значення для українського духу, перебувають у списку заборонених символів у посібнику для спостерігачів FARE», – цитує першого віце-президента ФФУ Сергія Стороженка Інтерфакс-Україна.

Водночас раніше координатор освітніх проектів FARE у Східній Європі Павло Клименко пояснював, що FARE не забороняє приносити прапор бандерівського крила ОУН на стадіони. За словами Клименка, прапор ОУН і портрети Шухевича та Бандери включені FARE у перелік расистських і дискримінаційних символів через те, що поруч із цими банерами занадто часто вивішується символіка нацистів та лунають дискримінаційні вислови.

«Ми та багато українських вболівальників не розуміємо, чому червоно-чорний прапор, який є символом національно-визвольного руху в Україні ще від початку XVII століття, є забороненим», – сказав Сергій Стороженко в Києві 23 жовтня, виступаючи на конференції «Футбол без ненависті та дискримінації».

Він закликав представників FARE від імені всіх українських уболівальників вилучити червоно-чорний прапор зі списку забороненої символіки і наголосив, що ФФУ всіляко підтримує боротьбу проти расизму, нацизму та інших проявів дискримінації, які мають місце на футбольних матчах. При цьому він зазначив, що ФІФА, УЄФА завжди зазначають, що необхідно враховувати національні традиції та специфіку кожної окремо взятої країни.

Нагадаємо, FARE прозвітувала про численні порушення з боку українських фанатів на матчі Україна-Сан-Марино у Львові: банери із зображенням логотипу дивізії «СС-Галичина», а також демонструючи вітання «хайль, Гітлер». В результаті Федерація футболу України оштрафована на 45 тисяч франків, а стадіон у Львові дискваліфікований на відбіркові матчі за участі національної збірної до 2018 року включно. ФФУ подала апеляцію на це рішення і попросила розглянути її за прискореною процедурою, а вже 3 жовтня стало відомо, що дію санкцій до України призупинено на період розгляду апеляції.