Ввечері 11 липня у Львівському Кіноцентрі відбудеться «Ніч Гічкока». Від 22 години та до світанку можна буде побачити чотири найкращі трилери від генія саспенсу.
Розпочне «марафон» о 22:00 «Психо» (1960), опівночі розпочнеться «Вікно у двір» (1954), о 2:00 покажуть «Птахів» (1963), а о 4:00 - «Запаморочення» (1958).
Альфреда Гічкока називають королем жахів і батьком сучасного трилера. Під час показів його фільмів жінки тікали з кінотеатрів, а деякі навіть втрачали свідомість. Його знаменита сцена вбивства в душі з фільму «Психо» досі вважається найстрашнішою сценою у кіно.
Альфред Гічкок народився 13 серпня 1899 у передмісті Лондона.
Альфред Гічкок вивчав механіку, навігацію і акустику в Інженерній школі і в той же час він почав ходити на лекції з мистецтвознавства. Під час Першої світової Хічкок записався в армію добровольцем, але йому відмовили через надмірну вагу.
Після закінчення Інженерної школи Альфред Гічкок влаштувався в рекламний відділ фірми, яка займалася випуском електрокабелів. Одного разу директор попросив його намалювати плакати з техніки безпеки. У кожному малюнку електропровід ставав знаряддям вбивства. Вражений директор фірми порадив йому влаштуватися на кіностудію. Так Альфред Хічкок потрапив у світ кіно.
Спочатку Гічкок був електриком на кіностудії, а потім йому довірили малювати до фільмів титри. Незабаром Альфред почав писати сценарії, а потім став асистувати режисерам.
Перший фільм Гічкока «Сад насолод» вийшов в 1925 році, але увагу до себе режисер привернув картиною «Гірський орел» (1926), яка була знята в класичному детективному жанрі.
Вже від перших фільмів режисер почав використовувати свій фірмовий прийом, пізніше названий «саспенс» - поступове нагнітання напруги, в результаті чого у глядача виникає відчуття тривоги і страху.
З ранніх фільмів Гічкока варто відзначити «39 сходинок» (1935) та «Леді зникає» (1938).
Згодом продюсер Девід Селзник запропонував Альфреду Гічкоку попрацювати в Голлівуді.
Перша голлівудська робота Гічкока «Ребекка» (1940) зібрала непогану касу і отримала «Оскар».
Альфред Гічкок випускав приблизно по одному фільму в рік, ставши творцем 55 кінокартин. І є серед них і фільми, які стали класикою світового кіно і справили величезний вплив на багатьох режисерів.
У 1954 році він зняв картину «Вікно у двір», а в 1958 - «Запаморочення», які стали одними з найбільш індивідуальних його робіт. Його улюбленими акторами стають Кері Грант, Грейс Келлі, Джеймс Стюарт.
У наступному році вийшов трилер «На північ через північний захід». Фільм, що став еталоном хічкоківського стилю, мав величезний вплив на серіал про Джеймса Бонда і в цілому на шпигунські фільми.
Безумовно, однією з найголовніших картин Гічкока є «Психо» 1960 року. Незвичайна операторська робота, вміле використання прийому саспенс і, звичайно, знаменита сцена вбивства в душі зробили картину культовою, а Гічкока назвали «Королем жахів».
Через три роки Альфред Гічкок підтвердив своє прізвисько, знявши фільм «Птахи» (1963). Картина була номінована на «Оскар» і увійшла у десятку лідерів кінопрокату в Канаді та США.
Гічкок був відомий також своїми камео. Він любив з'являтися у фільмах в епізодичних ролях. Так само відома його пристрасть до холодних білявок, без яких не обійшовся жоден фільм режисера.
Великий режисер помер в 1980 році, у віці 80 років. Його тіло кремували, а прах розвіяли над Тихим океаном.