Фільм Олександра Міндадзе "В суботу" - про чорнобильську трагедію та національний характер, отримав гран-прі міжнародного кінофестивалю, що проходив з 22 по 29 червня в Брюсселі. Про це повідомили у SOTA Cinema Group.
До міжнародного журі фестивалю на чолі з авторитетним французьким актором, режисером і сценаристом Жаком Вебі ввійшли бельгійські актриси Анн Козин і Стефані Крейенкур, фламандський художник Ян Де Кок, молодий режисер Гаст Ван ден Берг, актор Ів Реньє.
«Цей фільм про Чорнобильську катастрофу - метафора життя людини в більш широкому, інтернаціональному розумінні", - сказав режисер Олександр Міндадзе.
«Знята унікальною міжнародною командою, ця історія про один день, який так багато змінив не тільки в історії нашої країни, порівнює сучасний погляд на події, що відбулися - з документами 25-ти річної давнини. І той факт, що вона надає вражаючий художній ефект не тільки на тих, хто пережив схожі ситуації, означає, що фільм вийшов», - зазначив продюсер фільму Олег Кохан.
Цього року Європейський кінофестиваль у Брюсселі відібрав більше 40 фільмів з 867 для участі в програмі.
За головний приз в основному конкурсі кінофестивалю боролися 10 ігрових картин, у виробництві яких брали участь 15 країн. Серед них "Чорний хліб" режисера Агуст Вілларонга, повнометражні дебюти поляка Яна Комас "Зал самогубців", "Джиммі Рівье" французького режисера Тедді Люссьє-Модеста, "Підводна течія" ісландця Арні Олафур Асгейрссона.
Крім двох основних конкурсів - повнометражних і короткометражних фільмів, в межах фестивалю були представлені програма "Панорама", "HelloSundence", допрем`єрна програма та інші.
Як повідомляв УНІАН, національна прем`єра «В суботу» Олександра Міндадзе, у створенні якого брали участь Україна, Росія і Німеччина, відбулася в рамках 25-ої річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС навесні 2011 року.
Брюссельський кінофестиваль створений в 1974 році з ініціативи Конфедерації бельгійської кінематографії та Дмитра Балашофа. Наступного року він був перейменований в Міжнародний брюссельський кінофестиваль і визнаний Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів (FIAPF). У 1990 році організація фестивалю перейшла в руки нової команди на чолі з Крістіаном Томасом (ChristianThomas) під наглядом Пола Штерка (PaulSterck), що дало фестивалю нове життя.
З 1993 року фестиваль відкриває новий розділ, присвячений кіно з європейських країн. У новій структурі фестивалю встановлюється Європейський конкурс, щоб стимулювати поширення європейських фільмів високої якості. У 2003 році Брюссельський міжнародний кінофестиваль був очолений Домініком Жанном (DominiqueJanne).
За свою історію фестиваль відкрив нині всесвітньо відомих кінорежисерів: Йоахім Лафос (JoachimLafosse(Folieprivée, Carendheureux), Дагур Карі (DagurKari(NoiAlbinoi, DarkHorse), Анна Файнсільбер (AnneFeinsilber(RequiemforBillytheKid), Срджан Вулетіч (SrdjanVuletic(SummerintheGoldenValley), Крістіан Немеску (CristianNemescu(CaliforniaDreamin`), Георгій Палфі (GyorgyPálfi(Taxidermia), Бартелемі Гроссман (BarthelemyGrossmann(13m²), Агнес Кочіш (AgnesKocsis(FreshAir) і Корнел Мундрушо (KornelMundruczó (PleasantDays, Johanna).