У постійних комісіях Львівської обласної ради завершилися слухання проекту бюджету Львівської області на 2009 рік. Проект бюджету депутатам презентували начальник головного фінансового управління Олег Демків та начальник головного управління економіки Михайло Лесів. Активну участь в обговорені проекту бюджету брали заступник голови обласної ради Людмила Козак та перший заступник голови ЛОДА Валерій П'ятак. Обласні чиновники переконували депутатів, що навіть ті кошти, які вже є закладені у бюджеті, буде складно зібрати. У першу чергу закладаються кошти на захищені статті видатків - заробітна плата у бюджетній сфері, та оплата за енергоносії. Також згідно з показниками проекту обласного бюджету фінансування всі обласних програм скорочено на 40-60%, - повідомили ZAXID.NET в прес-службі Львівської обласної ради.
Депутатів така ситуація не влаштовує, і вони намагалися корегувати цифри бюджету. Так, зокрема, на трансплантологію видатки скоротили до 1 млн грн, а мінімальна сума для продовження трансплантації органів - 4,5 млн грн. Тож депутати наполягають - або такі кошти віднайдуть, або необхідно офіційно визнати, що Львівщина відмовляється від трансплантології.
Також депутати рекомендували віднайти кошти на забезпечення сурдоперекладу випуску новин на львівському телебаченні.
Нагадали чиновникам і про рішення обласної ради про функціонування української мови, і запропонували віднайти кошти на забезпечення його виконання.
На засіданні постійної комісії ЛОР з питань комунального майна та приватизації начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Олег Демків зазначив, що в обласному бюджеті доходи плануються на рівні минулого року, але цей показник, в умовах економічного кризи, неможливо буде досягнути. Тому ЛОДА зараз працює над антикризовими заходами. Перед районними адміністраціями ставитимуться завдання із оптимізації мережі, укріпленню територіальних громад та ін. Одна із пропозицій, з якою погодилися усі присутні, - це розробка заходів із енергозбереження у бюджетній сфері області.
Постійна комісія з питань зв’язків з українцями з закордоном на своєму засідання поставила питання про відсутність у проекті бюджету видатків на підтримку діяльності національно-культурних товариств та громадських організацій. Представники ЛОДА погодилися, що цю позицію слід відкоригувати.
Голова постійної комісії з питань молоді та спорту Володимир Колошко озвучив пропозиції комісії, які слід би було врахувати у бюджеті - виділення коштів на центр з олімпійської підготовки біатлоністів у Новояворівську, збільшення стипендій для спортсменів та проведення робіт із реконструкції систем опалення спортивного комплексу „Динамо”, що на вул. Зеленій, 59. "Динамо" - це найстаріша спортивна споруда в Україні, якій цього року виповниться сто років.
Стосовно видатків на управління сім’ї та молоді, то депутат обласної ради Наталя Лаврецька висловила застереження молодіжних громадських організацій, що у рік, проголошений Президентом України роком молоді, не можна урізати статті бюджету на підтримку молодіжних заходів. Також зменшено видатки на молодіжне кредитування.
На реалізацію програми малого підприємництва згідно з проектом цьогорічного бюджету, плануються видатки удвічі менші, ніж попереднього року. Голова комісії ЛОР з питань підприємництва та регуляторної політики Михайло Задорожний наголосив, що доцільніше, аби усі ці гроші пішли на відшкодування ставки кредитів на відкриття бізнесу.
Коментар голови постійної комісії Львівської обласної ради з питань бюджету та соціального розвитку Степана Давидяка
Відповідно до прийнятого Державного бюджету на 2009 рік Львівська ОДА підготувала проект обласного бюджету, слухання якого протягом минулого тижня відбулися у постійних комісіях Львівської обласної ради. В основному він був підтриманий депутатами, однак з деяких питань були зауваження.
Обсяг доходів загального фонду обласного бюджету, згідно із проектом, становлять 555 млн. 153 тис. грн, загальний проект з врахуванням трансфертів і субвенцій - 2 млрд. 746 млн. грн. Проект бюджету сформований дещо нижчий, ні було виконання минулого року. Видаткова частина становить 2 млрд. 785 тис. грн. У нас бюджет збалансований. Видатки більші з врахуванням перехідних залишків.
Спочатку ми приймемо бюджет без врахування розшифрування додатків - бюджету інвестиційного розвитку та програм. Ці додатки будуть розглядатися на наступній сесії, яка відбудеться у лютому. Попередньо розшифрування цих програм пройде обговорення у постійних комісіях ЛОР.
Якщо коротко охарактеризувати цей бюджет, то цей бюджет виживання, який в основному стосується захищений статей. Так він і виконуватиметься - спочатку фінансуватимуться захищені статті, а далі всі інші.
У нас є впевненість у тому, що основні статті доходів будуть виконані, оскільки це в основному трансферти з державного бюджету, які становлять близько 80 відсотків бюджету. За логікою головного управління фінансів ЛОДА, ми не бачимо складнощів. Хотілося, щоб цей бюджет був реалістичний. Надіємося, що ми зможемо забезпечити надходження бюджету незважаючи на ті складнощі, які стоять перед нашою державою і областю.
Щодо виконання дохідної частини бюджету загального фонду стосовно місцевих податків і зборів, то нам треба буде зосереджувати уваги на виконанні податку на доходи із прибутку з фізичних осіб. Це, безперечно, залежить від роботи нашого економічного блоку. Важливим буде підхід, який найде Львівська ОДА для роботи з промисловими підприємствами та підприємництвом через антикризові заходи.
Під час бюджетних слухань основне на чому акцентували увагу депутати - це програма енергозбереження. Важливо, щоб ми скерували свою роботу над розробкою програми енергозбереження у бюджетній галузі.
Друге питання, яке обговорювалися - це питання фінансування програм з обласного бюджету. У зв’язку із зменшення дохідної частини ми змушені зменшити їх фінансування, і наполягати від керівників профільних управлінь ЛОДА на ефективному використанні цих коштів. Дуже багато було зауважень було щодо фінансування програм АПК. Кінцевий результат ми отримаємо на сесії, яка відбудеться у п’ятницю, 23 січня.