Фінляндія разом з Литвою домагатиметься у ЄС скасування переходу на літній час

26 січня

Фінляндія заявила, що домагатиметься скасування літнього часу у Європейському Союзі після того, як понад 70 тисяч фінів минулоріч підписали відповідну петицію, повідомило агентство «Associated Press».

У п’ятницю, 26 січня, міністр транспорту та комунікацій Анне Бернер написала у своєму Twitter, що метою уряду буде «відмова від цієї практики в єдиному порядку у межах ЄС».

Як зазначила «Європейська правда», Комітет фінського парламенту раніше дійшов висновку, що зміна часу викликає у людей короткочасні розлади сну, зниження продуктивності на роботі і також може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям.

Згідно з фінським законодавством, у Фінляндії парламент повинен розглянути петицію, якщо її підтримали не менше ніж 50 тис. людей. При цьому Жодна країна-член ЄС не можуть самостійно відмовитись від переходу на літній час. Це рішення мають прийняти спільно усі члени блоку.

До слова, у грудні минулого року про намір вимагати від ЄС скасування переходу на літній час заявив парламент Литви. Там стверджували, що більшість людей дратує те, що доводиться переводити годинники двічі на рік.

Наразі єврокомісія перевіряє, наскільки серйозною є потреба скасування літнього часу.

Нагадаємо, зараз у більшості країн світу переведення годинника відбувається двічі на рік: в останню неділю березня відбувається перехід на літній час, а в останню неділю жовтня – на зимовий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Львів оголосив тендер на електронний квиток для оплати проїзду у міському транспорті
Біла сомалізація України
У Львові група молодиків розтрощила заклад гральних автоматів, всіх затримали
РАГУlive. Випуск за 16 листопада
Головні новини Львова за 16 листопада
Львівських комунальників оштрафували на 670 тис. грн за нелегальних працівників
У львівської маршрутки під час руху відпали задні колеса. Інцидент потрапив на відео
Київський бізнесмен власним коштом вивіз з Дрогобича 36 тонн сміття
Усе для дітей
Раптові зміни у розмитненні автомобілів з Європи