Фінляндія разом з Литвою домагатиметься у ЄС скасування переходу на літній час

26 січня

Фінляндія заявила, що домагатиметься скасування літнього часу у Європейському Союзі після того, як понад 70 тисяч фінів минулоріч підписали відповідну петицію, повідомило агентство «Associated Press».

У п’ятницю, 26 січня, міністр транспорту та комунікацій Анне Бернер написала у своєму Twitter, що метою уряду буде «відмова від цієї практики в єдиному порядку у межах ЄС».

Як зазначила «Європейська правда», Комітет фінського парламенту раніше дійшов висновку, що зміна часу викликає у людей короткочасні розлади сну, зниження продуктивності на роботі і також може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям.

Згідно з фінським законодавством, у Фінляндії парламент повинен розглянути петицію, якщо її підтримали не менше ніж 50 тис. людей. При цьому Жодна країна-член ЄС не можуть самостійно відмовитись від переходу на літній час. Це рішення мають прийняти спільно усі члени блоку.

До слова, у грудні минулого року про намір вимагати від ЄС скасування переходу на літній час заявив парламент Литви. Там стверджували, що більшість людей дратує те, що доводиться переводити годинники двічі на рік.

Наразі єврокомісія перевіряє, наскільки серйозною є потреба скасування літнього часу.

Нагадаємо, зараз у більшості країн світу переведення годинника відбувається двічі на рік: в останню неділю березня відбувається перехід на літній час, а в останню неділю жовтня – на зимовий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Помер колишній прем'єр-міністр України Віталій Масол
Львівська мерія дозволила інспекторам штрафувати порушників паркування по фото
Петро Порошенко подав позов проти ВВС за наклеп
До Львова прибули перші безкоштовні бейбі-бокси
СБУ затримала організатора постачання військового обладнання до Росії
Синоптики прогнозують значне похолодання на заході України
У Львові назвали найкращі книги 25 Book Forum
Головні новини Львова за 20 вересня
Lviv Book Forum спростував заяви про відміну презентації Юрія Михальчишина
Люди, які напали на палац культури у Львові, «засвітились» на відео з камер спостереження