Збірна України з футболу вперше виграла матч у відборі на ЧС-2022

Українці зберігають шанси вийти на Чемпіонат світу, посідаючи зараз друге місце в групі D

20:57, 9 жовтня 2021

Збірна України з футболу перемогла збірну Фінляндії у матчі відбору на Чемпіонат світу 2022. Гра у Гельсінкі завершилася з рахунком 2:1 на користь українців.

Українці відкрили рахунок вже на 4 хвилині – відразу після першої атаки фінів. Роман Яремчук віддав поперечний пас лідеру національної збірної Андрію Ярмоленку, який влучно пробив здалеку у правий нижній кут – прикметно, що правою ногою, адже його «робоча» нога зазвичай ліва.

На 15 хвилині Яремчук мав шанс самостійно подвоїти рахунок, та він пробив повз ворота. У середині другого тайму зв’язка Яремчука та Ярмоленка знову могла зіграти, проте останній не встиг замкнути подачу. За кілька хвилин здалеку спробував пробити Тарас Степаненко, проте занадто неточно. І ще дві спроби упродовж трьох хвилин зробив Ярмоленко, але теж безрезультатно.

На 29 хвилині збірна України пропустила досить безглуздий м’яч. П’ятов робить чудовий сейв після розіграшу кутового, але Микола Матвієнко вибив м’яч прямо в ноги Теему Пуккі, якому, здається, уже не треба було нічого додатково робити, аби зрівняти рахунок.

Та вже за 5 хвилин українська збірна повертає собі перевагу: Олександр Тимчик віддав м’яч у центр штрафного на Віктора Циганкова, той скинув у дотик на Яремчука, який розвернувся і влучно пробив по воротах уже з лінії воротарського майданчика. До кінця першого тайму українці провели ще кілька атак, проте збільшити рахунок так і не змогли.

На початку другого тайму і Яремчук, і Ярмоленко намагалися покращити рахунок на табло. Зокрема, Ярмоленко на 49 хвилині пробив поруч із правою стійкою. У середині тайму гра зрівнялася, і фіни частіше ходили в атаку, але безуспішно, із занадто високими ударами. На 76 хвилині українській збірній пощастило: після сейву П’ятова Тимчик не встиг вибити м’яч, проте Паулюс Араюурі пробив повз пусті ворота.

Нервова і активна гра продовжувалася до кінця матчу: команди відповідали атакою на атаку, проте рахунок на табло не змінився – 2:1 на користь України. Олександр Петраков здобуває свою першу перемогу на чолі національної збірної, а сама збірна – першу перемогу у відборі на ЧС-2022, адже всі попередні 5 ігор українці зіграли внічию.

Збірна України зберігає шанси вийти у плей-оф відбору на ЧС-2022, посідаючи зараз друге місце в групі D з 8 очками, проте на це місце все ще претендують також збірні Боснії та Герцеговини і Фінляндії. На українців чекають ще дві гри – обидві проти боснійців, перша з них відбудеться у Львові уже 12 жовтня. Водночас у збірної Фінляндії (як і збірної Боснії та Герцеговини) у запасі ще три гри – проти боснійців, французів та казахів.