Поліція підозрює фірму «Укроборонпрому» у відмиванні ₴80 млн

12:13, 2 листопада 2016

Компанія «Спецтехноекспорт» в 2015-2016 роках перерахувала 80 млн грн за нібито поставлене обладнання фірмі «Спецпроммеханізація», яку поліція вважає фіктивною. Про це стало відомо з ухвал Печерського районного суду м. Києва, куди слідчий звернувся з низкою клопотань в межах досудового розслідування, повідомили «Наші гроші».

Слідчі вважають, що група осіб з Київської, Херсонської, Дніпропетровської, Запорізької області та міста Києва надавала послуги з незаконної конвертації безготівкових коштів в готівку та приймала участь в розкраданні і легалізації грошей державних підприємств.

Для цього вони в 2014-2016 роках внесли неправдиві відомості в установчі та реєстраційні документи низки фіктивних підприємств, зокрема приватних підприємств ПП «ЮП-Групп», ТОВ «Роял Фармз», ТОВ «Економ-бізнес», ТОВ «Резерв-маркет», ПП «Південь-маркет»,  ТОВ «Південьпостач», ТОВ «Агроторгпром», ТОВ «Вів ат агро», ПП «Вімас плюс», ТОВ «Агро строй плюс», ТОВ «Терра інвест», ТОВ «Реміз», ТОВ «Спецпроммеханізація», ТОВ «Оріон трейд плюс» ТОВ «Торговий дім Олешківський», ПОГ «Агро пристань», ПП «Вавилон», ПП «Трейдинг плюс» та ПП «Лайн агро». Фірми зареєстровані на номінальних засновників та мають формальних керівників.

Слідство виявило, що в 2015-2016 роках на рахунок ТОВ «Спецпроммеханізація» надійшли кошти від державного «Спецтехноекспорту» в сумі 80 млн грн. Гроші були заплачені за нібито поставлене обладнання.

З матеріалів суду відомо, що допитана в якості свідка керівник фірми сказала, що господарської діяльності не здійснювала і про використання банківського рахунку підприємства їй нічого не відомо. Вона пояснила, що стала керівником фірми за платню.

Два засновника «Спецтехноекспорт» пояснили, що вони не мали печатки фірми і ніякої участі в її діяльності не приймали. Також кожен з них був засновником ще 50 та 90 фірм.