Влада Москви вирішила закрити Бібліотеку української літератури

Фонди бібліотеки «передадуть» Центру слов'янських культури, який створили в липні 2016 року

12:45, 21 вересня 2016

У Москві вирішили закрити Бібліотеку української літератури. Аби не робити зайвого галасу, її просто залишать без книг, передавши весь бібліотечний фонд створеному Центру слов'янських культур у Всеросійській державній бібліотеці іноземної літератури ім. М. В. Рудоміно. Таке рішення сьогодні, 21 вересня, ухвалила влада Москви.

«Основу колекції покликане покласти книгозбірня бібліотеки української літератури, яку передає департамент національної політики. Найбагатша колекція книг стане доступна всім читачам «Іноземки» (центру, - ред)», - наголошується в повідомленні департаменту національної політики, міжрегіональних зв'язків і туризму Москви.

Крім фондів бібліотеки, туди увійдуть фонди бібліотеки ім. Рудоміно, різних культурних центрів і зборів бібліотек країн-учасниць Форуму слов'янських культур (ФСК).

Директор Бібліотеки іноземної літератури Вадим Дуда заявив, що раніше профіль комплектування «іноземки» не припускав цілеспрямованого формування колекції літератури українською мовою, але «зацікавлення читачів до слов'янськоъ, і зокрема української, культури сьогодні дуже високий», пише ТАСС.

Зазначається, що проект по створенню Центру слов'янських культур на базі російської Бібліотеки іноземної літератури був презентований в липні 2016 року. У квітні 2016 року президент РФ Володимир Путін доручив уряду Москви подати пропозиції щодо збереження та використання Бібліотеки української літератури.

Як повідомляв ZAXID.NET,  директорку Бібліотеки української літератури в Москві Наталію Шарину затримали 28 жовтня 2015 року з підозрою в порушенні закону про протидію екстремістській діяльності.

Щодо директора бібліотеки відкрили кримінальну справу про порушення національної ненависті і ворожнечі. Приводом для порушення справи, згідно із заявами СКР, стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання Дмитра Корчинського, яке було визнано судом екстремістським матеріалом і заборонено до використання. З 30 жовтня 2015 року Шарина перебуває під домашнім арештом. При цьому вона своєї провини не визнає.

Адвокат Шариної Іван Павлов із посиланням на свої джерела повідомляв, що департамент національної політики, міжрегіональних зв’язків і туризму Москви, якому мають перейти приміщення бібіліотеки, попросить департамент культури міста прилаштувати куди-небудь книжкові фонди бібліотеки, а також «вирішити питання подальшого працевлаштування» її працівників. У вивільнених приміщеннях мають намір створити мультимедійний центр східно-слов’янських народів.