Фонд гарантування вкладів фізичних осіб під час роботи тимчасової адміністрації та ліквідації неплатоспроможного «Дельта Банку» визнав нікчемними 175 угод на майже ₴22,3 млрд.
Основними операціями, за якими укладалися нікчемні договори, є кредитні - таких було виявлено 157, повідомляє УНІАН з посиланням на матеріали фонду.
У фонді виявили 11 господарських операцій на ₴12,2 млн з продажу активів з дисконтом або пов'язаним особам, за якими були укладені нікчемні угоди. За казначейськими операціями були виявлено три неправомірні угоди - підписання контрактів з порушенням валютного законодавства, безпідставне нарахування відсотків. Крім того, за деякими операціями було укладено декілька договорів, наприклад, продаж кредиту з одночасним розірванням договору іпотеки або поручительства.
Нагадаємо, НБУ вирішив ліквідувати «Дельта Банк» у жовтні минулого року. Генеральна прокуратура перевіряє пов’язані між собою компанії, які підозрюються у виведенні за кордон $535 млн з цього банку.
Слідство вже встановило, що топ-менеджери компаній, на рахунки яких виводились кошти, одночасно є співробітниками ПАТ «Дельта Банк». Гроші перераховували на рахунки в латвійські банки «JSC Baltic International Bank» та «AS Trasta Komercbanka», а також «Amsterdam Trade Bank NV» цілій низці фірм, серед яких, наприклад, фірма з назвою «Боні і Клайд».
«Дельта Банк» працює на ринку України з 2006 року і входив у групу найбільших банків. Основним акціонером банку був бізнесмен Микола Лагун з часткою в капіталі 70,61% і компанія Cargill Financial Services International Inc. (США) з часткою 29,39%.