Фонд гарантування вкладів фізичних осіб звернутися до Національного банку України з пропозицією ліквідувати АТ «Дельта банк», а не передавати його інвесторам, оскільки це єдиний можливий спосіб вивести банк з ринку, повідомляє прес-служба Фонду.
«З восьми кваліфікованих інвесторів, конкурсні пропозиції надали тільки два. Один з них не був допущений до конкурсу через несплату гарантійного внеску, а пропозиція іншого не відповідала принципу найменших витрат для Фонду гарантування вкладів», - пояснили у Фонді.
Зокрема, потенційний інвестор пропонував щоб Кабмін докапіталізував банк під час перехідного періоду на суму 3,1 млрд грн, а Фонд не отримав повідомлення про прийняття такого урядового рішення.
Крім того, згідно з конкурсною пропозицією потенційний переможець планував реструктуризувати на 10 років зобов'язання перед НБУ і державними банками на суму 13,1 млрд грн. При цьому жоден кредитор «Дельта банку» не підтвердив узгодження з ним умов реструктуризації. А пролонгація гарантованих вкладів фізичних осіб на термін не менше 3 років суперечить чинному законодавству і буде мати негативні соціальні наслідки.
Нагадаємо, 3 березня Національний банк України визнав «Дельта банк» неплатоспроможним.
Співвласник «Дельта Банк» Микола Лагун входив до сотні найбагатших українців за версією Forbes. У банку йому належали 69,89%. Решта частки – у агроекспортера Cargill. Лагуну також належали «Омега банк» (раніше – «Сведбанк») і «Кредитпромбанк» та «Астра банк». Усі ці банки визнані неплатоспроможними. Лише «Астра банк» нещодавно придбала компанія, яка зареєстрована на Кіпрі.