Фонтан на проспекті Чорновола у Львові встановили без дозволів

19:05, 15 травня 2013

Новий фонтан на проспекті Чорновола у Львові з двома фігурами, Пелагії та Ромуальда, приватний підприємець встановив, не маючи на те необхідних документів.

Як повідомляють «Головні новини Львова», фонтан «Закоханих» відкрили минулого тижня. Рішення, що на фонтані мають бути зображені саме Пелагія та Ромуальд, прийняв власник сусіднього ресторану – не дочекавшись при цьому усіх необхідних документів. Фонтан спорудили зі згодою обласного управління охорони культурної спадщини та архітектурної і культурної комісій Львівської міськради. Однак, скажімо, до Галицької райадміністрації підприємець не звернувся.

«Ми чекали на ці дозволи. Вони у нас видаються може по два роки, може по три, може по п’ять, але з іншого боку мешканці Львова цілий час нас питали: «Коли ви зробите фонтан? Тут був фонтан і тому ми хочемо бачити ще кращий фонтан». Тому ми пішли на те, що ми мали якісь документи і зробили його», - пояснив журналістам приватний підприємець Олег Білий.

Своєю чергою начальник міського управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко наголосила, що треба було спершу провести дослідження і визначити, чи буде такий фонтан личити історичній частині міста.

«Підприємець, котрий поряд має свій ресторан, мав таке бачення. Це його індивідуальне вирішення площі. Він таке має право зробити в себе на дачі чи на своїй приватній ділянці, а не на території, котра належить місту», - наголосила чиновниця.

Ландшафтний архітектор німецького товариства GIZ Лєнка Войтова теж висловила переконання, що те, яким має бути новий фонтан, слід було запитати у громадськості. «Абсолютно неприпустимо, щоб приватна особа за своїм смаком і бажанням змінила фонтан, який був на цій площі. Це – громадський простір , який належить цілій громаді Львова і має бути погоджений з нею», - зазначила вона.

Самим львів’янам, як повідомляють журналісти, фонтан, над яким працювало одразу троє художників, переважно подобається. Натомість професійні художники не помічають мистецької цінності скульптур львівських Ромео і Джульєтти. «Вона мало має відношення до мистецтва. Моя думка – така, що, якщо ставити якусь річ вартісну у бронзі, то все-таки треба проходити якусь апробацію художньої ради міста… Вона така кічова досить», - зазначив у коментарі для журналістів головний художник Палацу мистецтв Орест Скоп.

Втім, руйнувати фонтану не будуть. Аби у справі поставити крапку, потрібно, аби департамент архітектури і містобудування погодив усі документи. Лише тоді фонтан перейде на баланс районної адміністрації.

Дивіться детальніше о 18.30 у "Нашому репортері" на Новому каналі та о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.