Партія Регіонів - абсолютний лідер за кількістю олігархів, які балотуються в парламент. Відразу 15 регіоналів-кандидатів можна знайти в списку сотні найбагатших українців
Загальний статок кандидатів від ПР міг би бути на $ 16 млрд більшим. Саме у стільки Forbes оцінив активи власника корпорації СКМ Ріната Ахметова, члена фракції Партії Регіонів у парламенті. Але він у цій кампанії участі не бере. Про це повідомляє Forbes.ua
Статок 20 найбагатших учасників парламентських виборів - $ 7,7 млрд.
Forbes.ua оприлюднив «двадцятку» найбагатших кандидатів в депутати. У лідерах - власник корпорації «Фінанси і кредит» Костянтин Жеваго зі статком $ 1,8 млрд. На вибори він йде як самовисуванець, незважаючи на те, що зараз - член фракції «Батьківщина» в парламенті.
Так само балотується другий номер списку найбагатших кандидатів - Петро Порошенко ($ 1 млрд).
Далі - представники Партії регіонів, два віце-прем'єр-міністра: Сергій Тігіпко та Борис Колесніков. Капітал першого Forbes оцінив в $ 989 млн, другого - в $ 430 млн. Обидва чиновника потрапили в першу десятку партійного списку «регіоналів».
Більшість кандидатів від Партії Регіонів з «двадцятки» входять в нинішній склад Верховної Ради. Але є серед них і люди, що не були у парламенті. Це Галина Герега та Іван Фурсін. Перша зараз обіймає посаду секретаря Київської міської ради та виконує обов'язки мера столиці. Другий в 2006 році брав участь у парламентській кампанії як кандидат від Народної партії, але у Верховну Раду тоді не пройшов.
З 100 найбагатших людей України в «двадцятку» найзаможніших кандидатів у нардепи не потрапив «регіонал» Антон Пригодський, чий статок оцінюють в $ 113 млн (№ 83 в списку Forbes) - він йде за списком Партії регіонів.
Нагадаємо, вибори до Верховної Ради України відбудуться 28 жовтня 2012 року за змішаною пропорційно-мажоритарною системою: 225 депутатів обираються за списками політичних партій (бар'єр для проходження в Раду - 5%), ще 225 - в мажоритарних округах. Відповідні зміни до закону про вибори народних депутатів прийняла ВРУ 17 листопада 2011 року. «За» закон, розроблений спеціальною комісією Верховної Ради, проголосували 366 депутатів.
30 липня в Україні стартувала передвиборча кампанія виборів Верховної Ради.
Додамо, що ЦВК зареєструвала 87 політичних партій для участі у виборах (кандидатів 2 643). Окрім цього, ЦВК зареєструвала 2 641 особу-кандидата в депутати Верховної Ради по мажоритарних округах.