25 книжок 25-го Форуму видавців

На що варто неодмінно звернути увагу найближчими днями

12:15, 19 вересня 2018

У середу, 19 вересня, відкривається 25-й Форум видавців. 20 вересня оголосять ті книжки, які журі назве найкращими. А тим часом ZAXID.NET обрав власні 25 книжок, які зацікавили нас найбільше. Звичайно, рейтинг, як завжди, суб’єктивний, а подій на Форумі так багато, що єдиною проблемою може бути лише неможливість відвідати, придбати та прочитати все й одразу.

«Життя без краю»

Новий роман французького письменника Федеріка Беґбедера є міркуваннями над тим, чи зможе колись людина жити 500 років. Сам письменник називає нову книгу «науковою нефантастикою». Герой вирішив знайти «еліксир безсмертя». Для цього він шукав лікарів по всьому світу, погоджувався на роль піддослідного, проходив обстеження організму та очищував кров за допомогою лазера. Що з цього вийшло?

Презентація: 19 вересня, 14:00, Палац мистецтв, конференц-зал.

«Діалог лікує рани»

«Діалог лікує рани» – це назва книги-інтерв’ю з Блаженнішим Святославом авторства Кшиштофа Томасіка. Книжка присвячена 1030-ій річниці хрещення Київської Русі. Блаженніший Святослав наголошує, що залишає немов би заповіт для українців – бути речниками діалогу. Глава церкви попросив надсилати йому нові запитання, які можуть постати і відповідей на які не знайдеться у книжці. Блаженніший наголосив, що і ця книга, і все, що він робить є насамперед – для молоді, за якою – майбутнє.

Презентація: 19 вересня, 14:00, Актова зала Львівського національного університету ім. Івана Франка.

«Червоний голод. Війна Сталіна з Україною»

Американо-британська письменниця та історикиня стверджує: Сталін навмисне спричинив Голодомор, щоб викорінити саму ідею суверенної України. Таких висновків історик дійшла, отримавши доступ до українських архівів та опрацювавши чимало спогадів очевидців. На думку Еплбаум, військові дії, які відбуваються на сході України, спричинені наслідками Голодомору та подальшої русифікації. Дослідження лауреатки Пулітцерівської премії та колумністки Washington Post уже спричинило широкий резонанс в англомовному науковому середовищі.

Презентація: 19 вересня, 19:00, Палац мистецтв, конференц-зал.

«Скандал! Антирозмальовка Кравцова та Іваненка»

Головний редактор Playboy Україна Влад Іваненко та художник Нікіта Кравцов, здається, вирішили, що період антистрес-розмальовок пройшов. Тому створили скандальну антирозмальовку The Brilliant Book for Stress. Іваненко на своїй Facebook-сторінці обіцяє, що під цю книжку можна і посміятись, і поплакати. Іронічні тексти, оригінальні ілюстрації – що ще потрібно для гарного вечора? Книга розрахована на всіх людей з почуттям гумору, можливо, на тих, хто мислить неформально. Вона для тих, хто змучився від монотонної роботи в офісі, або для тих, хто любить старі horror movies 70-90х років. Для школярів та їх батьків. Тінейджерів віку статевого дозрівання. Для любителів дуже важкої музики і тих, хто любить слухати попсу. Для тих, хто любить замальовувати папір олівцями.

Презентація: 19 вересня, 19:00, «Дзиґа»

«У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту»

Книга є однією з перших спроб зібрати та проаналізувати свідчення безпосередніх учасників однієї з найгероїчніших і найтрагічніших операцій початку російсько-української війни, що досі лишається маловідомою для більшості українців. У документальній хроніці описуються події, пов’язані з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ» та прилеглих населених пунктів (квітень — початок вересня 2014 року), а також події, що передували окупації Луганська (зима - весна 2013—2014 років). Команда волонтерів зібрала спогади понад 140 учасників та очевидців тих подій — військових, волонтерів, місцевих мешканців, працівників міліції та аеропорту, медиків, — а також фотографії та картосхеми, що ілюструють військові операції, які відбувалися навколо летовища.

Презентація: 20 вересня, 13:00, Палац мистецтв, конференц-зал.

«Мова радянського тоталітаризму»

У книжці мовознавиці Лариси Масенко розглянуто наслідки впливу радянської тоталітарної ідеології на українську мову та українську лексикографічну практику. Ідеологічні чинники зумовили формування особливої політизованої мови, що стала втіленням ідеологічних догм, засобом ідеологічного впливу та формування світосприйняття, відповідного інтересам владної верхівки тоталітарного суспільства. На українських теренах ново-мова мала як спільні для всього радянського тоталітарного дискурсу особливості, так і специфічні, зумовлені втручанням у внутрішній розвиток української мови з метою її зближення з російською і подальшої асиміляції.

Презентація: 20 вересня, 13:00, Палац мистецтв, стенд 212

«Грай на піаніно п'яний...»

Збірка віршів відомого представника «брудного реалізму» вийшла ще у 1979 році, а її українська версія з'явилася у 2018-му. Письменник помер ще у 2011 році, але видавці не припиняють видавати його ранні неопубліковані роботи. Книга «Грай на піаніно п'яний» цікава не тільки поезіями Буковскі, а ще й ілюстраціями, які створили українські дизайнери. Крім того книга видана двома мовами.

Презентація: 20 вересня, 14:00, Театр пива «Правда»

«Гра в музей»

Книжка-мандрівки Львівською національною галереєю мистецтв ім. Бориса Возницького для дорослих і дітей. Наталя Космолінська та Ірина Магдиш спробували уявити, про що можна говорити з дітьми в музеї чи галереї? Як бавитись, спілкуючись про мистецтво? Як перетворити похід у музей на незабутній спогад дитинства? Книжка містить також довідкову інформацію, а також відсилання до книжок, фільмів, музичних творів, які доповнюють розповідь про картини.

Презентація: 20 вересня, 14:00, Палац Потоцьких

«Театр чудес»

Іспанська класика «Театр чудес» була написана Мігелем Сервантесом уже після того, як він став відомим завдяки культовому роману «Дон Кіхота». Його п'єса - це історія про те, що таке правда, і як важливо її розрізняти. Цікаво, що саме зараз у кінотеатрах Львова можна подивитись чудовий фільм Террі Гілльяма «Чоловік, який убив Дон Кіхота».

Презентація: 20 вересня, 16:00, Перша львівська медіатека

«Троє проти зла»

Супергерої з Сихова – це щось нове та незвичне. Проте дуже рідне. У коміксі йдеться про пригоди звичайних сихівських хлопців. Двоє друзів через телепорт потрапляють до паралельного світу, щоб урятувати третього товариша, Ромку, якого вкрав демон. Тобто, розумієте, в Сихові є не тільки трамвай, а ще й телепорт!

Презентація: 20 вересня, 17:00, книгарня «Книжковий Лев»

«Чекаючи на Боджанґлза»

Французький письменник Олів'є Бурдо особисто представить свій дебютний роман. Цю фантасмагоричну історію неймовірного кохання своїх батьків син розповідає з власних спогадів і за допомогою татових щоденників. Його батьки кружляють у химерному танці під пісню «Містер Боджанґлз» у виконанні Ніни Сімон і залучають всіх довкола до цього святкування. Сміх, коктейлі, дивовижні вигадки й розваги, розмови про мистецтво, зневага до всього буденного — ось як вони провадять своє життя.

Презентація: 20 вересня, 17:00, кінопалац «Коперник»

«Кіборги. Комікси». «Вірні традиціям»

«Кіборги» – серія коміксів про героїв, які насправді живуть поруч із нами. Автори кажуть, що їхні книжки розраховані на дітей, але й дорослі знайдуть у серії багато цікавого. Історії та герої коміксу взяті з реального життя. Цікаво, що кожен том коміксу – ретельна робота не тільки художників та авторів, а й безпосередніх учасників подій, які діляться своїми історіями та дають консультації.

Презентація: 21 вересня, 17:00, книгарня «Книжковий Лев»

«Усі вогні – вогонь»

Збірка Хуліо Кортасара «Усі вогні – вогонь» справедливо вважається однією з взірцевих книжок малої прози видатного аргентинського письменника. До цього видання, присвяченого пам’яті першого перекладача Хуліо Кортасара українською Юрка Покальчука (1941–2008), ввійшли п’ять перекладених ним і вперше випущених 1983 року видавництвом «Дніпро» оповідань у новій редакції Сергія Борщевського. Спеціально для цієї книги Сергій Борщевський переклав три оповідання зі збірника «Усі вогні – вогонь», які відсутні у виданні 1983 року.

Презентація: 21 вересня, 18:00, «Дзиґа»

«Піднятися після падіння»

«Піднятися після падіння» – книгу з такою назвою написав звільнений в'язень Кремля Геннадій Афанасьєв. У 2014 році кримця заарештували співробітники ФСБ у повністю сфальсифікованій справі «терористів групи Сенцова» – разом з Олегом Сенцовим і Олександром Кольченком. У червні 2016 року Афанасьєва виміняли разом з іншим бранцем Юрієм Солошенком. Геннадій Афанасьєв писав свою книгу понад рік. За його словами, йому було важко згадувати про часи ув'язнення і власне падіння – злам, який він пережив, коли давав під тортурами неправдиві свідчення проти Сенцова, а потім набрався мужності взяти свої слова назад.

Презентація: 22 вересня, 13:00, Центр ім. Андрея Шептицького

«Антена»

Нова поетична збірка віршів Сергія Жадана про війну. До збірки увійшло 80 нових віршів, написаних автором упродовж останніх двох років. «Невідомо, на чому тримається чутливість “Антени”, але це 80 спроб упіймати коливання повітря, вловити перетікання в просторі невидимих радіохвиль, відчути на дотик час, у якому ми живемо, яким ми дихаємо, який ми проговорюємо. Час, кожен доторк до якого лишає опік. Час, у якому приватні щоденникові записи можуть виявитися воєнною хронікою, а біблійні історії – ранковими новинами», – йдеться в описі книги.

Презентація: 22 вересня, 15:00, театр опери та балету ім. Соломії Крушельницької

«Усі мої жінки»

Книга відомого польського письменника Януша-Леона Вишневського «Усі мої жінки» розповість про відомого польського математика, нарцисичного професора, що поставив роботу на перше місце й постійно легковажив почуттями людей, які його любили. Та про це можна дізнатися тільки після розкручування своєрідної спіралі — стисненої пам'яті, що поступово повертається до нього в лікарні. Януш-Леон Вишневський розкаже про те, що його надихнуло на створення нової книжки. Також у презентації візьме участь Наталка Сняданко, яка поділиться перекладацьким досвідом роботи над нею.

Презентація: 22 вересня, 15:00, театр ім. Лесі Українки

«Персеполіс»

Нарешті вийшов український переклад графічного роману письменниці, художниці та режисерки з Ірану Марджан Сатрапі «Персеполіс». Це надзвичайно цікава та чудово намальована історія. Сатрапі, яка після Ісламської революції живе та працює у Франції разом з художником Венсаном Паранно у дотепних картинках розповідає власну історію на тлі подій в Ірані. Також вона у 2006 році зробила по цьому коміксу анімаційний фільм, який отримав нагороду Каннського фестивалю.

Презентація: 22 вересня, 16:00, Копальня кави

«Як у Тіні»

Артбук «Як у Тіні» – це спроба Поліни Ліміної та Павла Гудімова подивитися на особу-феномен, Георгія Якутовича, крізь призму однієї з проілюстрованих ним книг – «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського. Видання стало етапним як у житті художника, такі в розвитку української графіки.

Презентація: 22 вересня, 16:30, готель Leopolis

«Ернест Гемінґвей. Артефакти з життя»

Майкл Катакіс – відомий фотограф, дослідник та літератор. Вже понад 35 років він розповідає про життя народів із різних куточків світу. Окрім того, Катакіс є розпорядником літературного спадку Ернеста Гемінґвея. Майже 30 років тому Катакіс познайомився з сином Ернеста Гемінґвея – Патріком. Разом вони почали роботу над добіркою есе, а пізніше йому запропонували керувати літературним спадком класика. Так почалася історія, пов’язана з життям класика, яка згодом переросла у книжку.

Презентація: 22 вересня, 18:00, кінопалац «Коперник»

«Спостерігаючи за англійцями. Особливості англійського характеру»

«Спостерігаючи за англійцями. Особливості англійського характеру» - книжка відомої антропологині Кейт Фокс. Відома дослідниця Кейт Фокс створила дивовижно точний і напрочуд дотепний портрет англійського суспільства. Вона дослідила англійський національний характер під антропологічним мікроскопом і показала читачам дивну та чарівну культуру, що керується цілими кодексами негласних норм та поведінкових кодів. Правила розмов про погоду чи секс, споживання їжі чи флірт, чим відрізняється «іронічний садовий гном» від звичайного, закони облаштування оселі, видимі та невидимі класові індикатори, особливості славнозвісного англійського гумору — усе це та багато іншого про звички англійців, їхні примхи, виверти та дивацтва у ґрунтовній та веселій книжці Кейт Фокс.

Презентація: 22 вересня, 19:00, театр ім. Леся Курбаса

«Ворохтаріум»

«Ворохтаріум» — це неквапливі розмови трьох давніх друзів. Розмови настільки відверті та влучні, що хочеться сидіти поряд, слухати і долучатися — коментарем, посмішкою, мовчазним розумінням. Бо цю бесіду ведуть Юрій Андрухович, Олександр Бойченко та Орест Друль. Про народження книжок, про критиків і літературні премії, про навчання літературному ремеслу. Про ритм і чуття мови, про добрий текст, про поезію та прозу. Про російську літературу і про переклад Біблії. Про життя — своє і чуже. Підслухати ці бесіди — значить глибше пірнути у творчість митців, зазирнути у внутрішню кухню літературного процесу і, можливо, стати його учасником. Хай і дистанційно.

Презентація: 23 вересня, 12:00, Палац Потоцьких

«Вечір з кіно»

Книга Олега Яськіва — популярний путівник світом кіно, пропонує тексти, написані в оригінальному жанрі, який поєднує літературну есеїстику, філософські роздуми та кіноаналіз. Вона розповідає про фільми майже двохсот режисерів різних континентів і періодів історії кіно.

Презентація: 23 вересня, 12:00, готель «Ріус»

«За спиною»

Новий роман львівської письменниці Гаськи Шиян — книга про покоління «солом'яних сиріт», які виросли з, а точніше без, батьків заробітчан. Стали селф-мейд. Досягли якогось умовного омріяного комфорту. І зовсім не чекали військового конфлікту, який, хоч і відбувається в іншому кінці країни, змушує їхню приватну бульбашку луснути. Це роман про жінок в тилу, про свідомий і нав'язаний вибір гендерних ролей, про суспільні шаблони, про ескапізм та пошук безпеки й радості у світі де дедалі важче знайти гедоністичні оази.

Презентація: 23 вересня, 13:00, Копальня кави

«Історії, наклацані на друкарській машинці»

Оповідання видатного голлівудського актора Тома Генкса у перекладі Назарія Агаджаняна. Мало хто знає, що Володар двох «Оскарів» є пристрасним колекціонером друкарських машинок. На одній із них він написав збірку оповідань, яка складається з сімнадцяти історій, що відкривають читачеві різну Америку і різну американськість. Якісь оповідання змусять реготати до сліз, якісь розчулять і здивують. Герої Генкса вирушають на Місяць у саморобній ракеті, насолоджуються славою у Парижі під час промотуру блокбастера, намагаються втілити мрії у Нью-Йорку, грають у боулінг і займаються серфінгом.

Книгу можна знайти на стенді видавництва.

«Таємне життя розуму: як ми мислимо, відчуваємо й вирішуємо»

Маріано Сіґман — фізик за освітою, міжнародний експерт із когнітивних нейродосліджень у сфері навчання й ухвалення рішень. Його книга - сСенсаційна подорож у глибини людського інтелекту від світового лідера нейронауки! Написана на основі найновіших досліджень книжка «Таємне життя розуму» Маріано Сіґмана пропонує революційне бачення ролі нейронауки в нашому житті, розкриваючи таємничі процеси, що відбуваються в мозку і визначають, як ми навчаємося, мислимо, відчуваємо і мріємо. По двадцяти роках дослідження внутрішніх механізмів людського мозку доктор Сіґман обстоює унікальний погляд. За допомогою досягнень фізики, лінгвістики, психології, педагогіки й інших дисциплін він намагається пояснити, чому в людей, що розмовляють кількома мовами, рідше розвивається деменція, як новонароджені, ще не вміючи говорити, розрізняють добро і зло, а також як «прочитати» думки пацієнтів у вегетативному стані, розшифровуючи показники активності їхнього мозку.

Книгу можна знайти на стенді видавництва.

Також ZAXID.NET зібрав докупи усі найцікавіші події ювілейного Форуму видавців. Перегляньте підбірку, перш, ніж планувати свій день на форумі.