Для Франції, країни з двохсотрічною історією демократії, виглядає шокуючим прийняття українським парламентом змін до виборчого законодавства напередодні виборів, або – намагання змінити Конституцію в неконституційний спосіб. Про це днями заявив Жан-П`єр Планкад, голова групи міжпарламентської дружби Франція-Україна Сенату Французької Республіки під час зустрічі з української стороною в Києві.
Однак, за його словами, Франція, ніколи не повчала й надалі не збирається повчати Україну. "Ми лише готові ділитися нашим досвідом, рішення ж про ті чи інші зміни в житті країни мають визрівати в вашому народі, в головах ваших керівників", - пояснив сенатор, повідомляє офіційний сайт народного депутата Андрія Шкіля.
Голова української делегації Андрій Шкіль у відповідь сказав, що для України надзвичайно важливо, аби Франція сприймала нашу державу як демократичну та справді європейську. Він зауважив, що зміни до українського виборчого законодавства, які унеможливлюють участь у виборчих перегонах найбільшої опозиційної сили – не можуть пройти непоміченими європейською спільнотою. Врешті, це питання буде підніматися на осінній сесії ПАРЄ у Страсбурзі.
Увагу парламентарів привернула також заява заступника міжпарламентської групи Франція-Україна Сімона Сютура щодо співробітництва між Україною та ЄС. "Є країни-члени ЄС, які вітають членство України в цій структурі, втім, на жаль, Франція, не належить до їх числа. Проте в своєму звіті ми доводимо, що Україна – по-справжньому європейська, демократична країна, яка достойна членства в ЄС в майбутньому, - підкреслив Сютур.
"Ключовим моментом зустрічі було обговорення перспектив підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, оскільки Франція – одна з тих не багатьох країн, котрі формують європейську політику", - пояснив Шкіль.