Франція та Німеччина шкодують щодо рішення суду по Тимошенко

18:45, 30 серпня 2012

Німеччина та Франція шкодують з приводу того, що Вищий спеціалізований суд України відхилив касаційну скаргу Юлії Тимошенко щодо вироку у газовій справі та заявляють, що вибіркове правосуддя може зашкодити зближенню України з ЄС.

Уповноважений Федерального уряду Німеччини з прав людини Маркус Льонінґ заявляє, що рішення касаційного суду у справі Юлії Тимошенко віддаляє Україну від правової держави.

"Підтвердження вироку про позбавлення волі терміном на сім років є ще одним кроком назад. Тим самим Україна ще більше віддаляється від правової держави. Вироки проти Юлії Тимошенко та інших опозиціонерів політично мотивовані та є ознакою вибіркового правосуддя", - цитує Маркуса Льонінга сайт «Батьківщини».

Міністерство закордонних справ Франції також заявляє, що вибіркове правосуддя та недотримання принципів верховенства права в Україні може стати перешкодою для подальшого зближення країни з Європейським Союзом, у тому числі і на етапі підписання угоди про асоціацію України з Євросоюзом.

"Франція глибоко шкодує у зв’язку з тим, що суд відхилив касаційну скаргу колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко. Ми знову заявляємо про нашу заклопотаність розвитком політичної ситуації в Україні та закликаємо владу України поважати свої зобов'язання по дотриманню основних прав і свобод. Вибіркове правосуддя та недотримання принципів верховенства права в Україні може перешкодити подальшому зближенню з Європейським Союзом, у тому числі підписанню угоди про асоціацію України з ЄС", - йдеться у заяві Міністерства закордонних справ Франції.

У свою чергу Маркус Льонінґ підкреслив, що Федеральний уряд Німеччини спільно з партнерами у Європейському Союзі й надалі виступатимуть на захист Юлії Тимошенко та інших опозиціонерів. "Уряд України несе обов’язок із забезпечення процесів на засадах правової держави та швидкого усунення прогалин у системі свого судочинства. Крім того, має бути гарантована можливість безперешкодної участі опозиціонерів у виборчій парламентській кампанії та вільне і чесне проведення цих виборів у жовтні. Судові вироки проти опозиційних політиків вже зараз породжують суттєві сумніви в цьому", - додав він.

Нагадаємо, 29 серпня Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ України залишив у силі вирок Тимошенко в «газовій справі», згідно з яким її засуджено до 7 років позбавлення волі. Відтак Парламентська асамблея Ради Європи заявила, що "глибоко розчарована" рішенням Вищого спецсуду і закликала президента України Віктора Януковича втрутитися в цю справу. Своє занепокоєння цими подіями висловили також Канада та Велика Британія.