Робота французького аеропорту Шарль де Голль може припинитися уже в понеділок, 18 жовтня. А на летовищі в Орлі запасів палива вистачить на 17 днів.
Речник міністерства транспорту сказав, що посадовці докладають зусиль, щоби відновити запаси пального, повідомляє Українська служба BBC.
Міністр економіки закликала французів "не панікувати". Хвиля страйків вразила, зокрема, всі 12 нафтопереробні заводи та сховища з пальним. Багато водіїв скуповують пальне, ігноруючи заклики уряду утриматися від паніки.
Тим часом профспілки у суботу влаштовують чергові масові демонстрації проти планованої урядом пенсійної реформи, яка передбачає підвищення пенсійного віку до 62 років.
За словами уряду, кілька сотень тисяч демонстрантів вийшли на вулиці країни. Організатори сподіваються, що на п’ятий день протестів приєднається ще більше людей, включно зі студентами, які кажуть, що це загрожує зменшенням робочих місць для молоді.
Компанія “Trapil”, яка постачає пальне паризьким аеропортам, повідомила у п’ятницю, що постачання пального зупинилося і що запаси пального в аеропорту імені Шарля де Голля можуть закінчитися вже до вівторка.
Посадовці наполягають, що Франція має досить пального, щоби пережити страйки.
Міністр економіки сказала: "Причин панікувати немає… Я впевнена, що ми розблокуємо ситуацію через розумний соціальний діалог."
Водночас, 10% заправок не мають бензину. Шостий день страйків заплановано на вівторок, 19 жовтня.
Пенсійний вік у Франції нижчий від багатьох країн Європи. Згідно із законом, чоловіки і жінки у Франції можуть іти на пенсію в 60 років, якщо вони мають 40,5 років стажу, але право на повну пенсію вони мають лише з 65 років.
Уряд твердить, що заощадить 70 мільярдів євро, якщо підніме мінімальний пенсійний вік до 62 років до 2018 року, стаж - до 41,5 років, а повний пенсійний вік до 67 років.
Профспілки й опозиція твердять, що це несправедливий тягар для працівників, особливо жінок та тих, хто працює на неповну ставку, бо їм буде важко досягти необхідних 41,5 років стажу.