Французьким супермаркетам заборонили викидати їжу

14:23, 5 лютого 2016

Французький сенат у четвер одноголосно прийняв закон, що забороняє супермаркетам країни викидати або утилізовувати нерозпродані продукти харчування до закінчення терміну їх придатності.

Як повідомляє в п’ятницю, 5 лютого, «Інтерфакс» з посиланням на The Guardian, згідно з положеннями закону, який набув чинності негайно, продуктові магазини площею понад 400 квадратних метрів зобов'язані укласти контракт з благодійними організаціями про надання їжі в дар. У зворотному випадку їм загрожують штрафи в розмірі до 75 тис. євро або арешт на строк до двох років. Також для власників магазинів введені покарання за навмисне псування продуктів харчування.

У свою чергу, організації, які займаються благодійністю, зобов'язані забезпечити прийом їжі і її роздачу в гігієнічних умовах.

Франція є єдиною країною в світі, де діє подібне правило. Ухваленню закону передувала тривала кампанія, в якій взяли участь як прості громадяни, так і організації, що борються з бідністю і нераціональним витрачанням продуктів. Тепер активісти мають намір домогтися того, щоб аналогічні заходи стали обов'язковими на всій території ЄС.

У Франції щорічно викидається близько 7 млн тонн їжі, 11% з них викидають продуктові магазини. При цьому організації, що займаються роздачею продуктів, отримують лише 100 тис. тонн в рік, з них лише 35 тис. тонн від супермаркетів.