Французький суд відмовився закрити «представницький центр ДНР»

Суд не побачив ніякої загрози у «представницькому центрі ДНР» і відмовився його закривати

6 вересня 2018

Суд французького міста Екс-ан-Прованс відмовився скасовувати державну реєстрацію «представницького центру ДНР» у Франції, оскільки судді не побачили у його діяльності порушень Віденської конвенції 1964 року і не виявили фактів узурпації консульських повноважень цією організацією.

Таким чином, голова «представництва» донецьких проросійських бойовиків Жераль-Юбер Фаяра, який називав себе «почесним консулом ДНР», продовжуватиме виконувати свої «обов’язки». Зокрема, цього року він їздив на зустрічі з фактичною владою анексованого Криму, а також був там спостерігачем під час незаконних президентських виборів, які Росія проводила на півострові в березні, повідомило «Радіо Свобода».

У травні цього року Файяр зустрічався з лідерами підтримуваного Росією угруповання «ДНР», а також брав участь у травневих «святкуваннях» – у середині травня у «ДНР» відзначають «день незалежності».

Прокурор Франції вимагав скасування державної реєстрації цього «представництва» майже відразу після відкриття у Марселі, однак суд кілька разів переносив слухання.

Разом з тим у французькому міністерстві закордонних справ пояснили, що відкриття подібних організацій можливе без попередньої згоди влади Франції через лазівку в законі, яка дозволяє реєструвати їх за спрощеним режимом.

За попередньою інформацією, прокурор подаватиме апеляцію на рішення суду вищої інстанції міста Екс-ан-Прованс.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
У лісі поблизу Рогатина місцеві жителі знайшли архів УПА
У Львові помер один з провідників ОУН Омелян Коваль
Про що ми писали цього тижня
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ