Міжнародна правозахисна організація Freedom House у своєму звіті «Свобода у світі-2017» віднесла Україну до «частково вільних» країн. Про це йдеться у доповіді за 2016 рік, опублікованому на сайті організації.
Кожну країну правозахисники оцінюють за двома критеріями (рівню політичних прав і громадянських свобод) за шкалою від 1 до 7, де 1 – найкращий показник, а 7 – найгірший. Україна, як і рік тому, отримала 3 бали за обома критеріями – частково вільна.
За 100-бальною системою України набрала 61 пункт.
«Україна продовжує оговтуватися від заворушень, що супроводжували відсторонення Віктора Януковича з поста президента в 2014 році, а також пов’язаної з цим кризи, спровокованої окупацією Росією Криму та військовою підтримкою сепаратистів на Донбасі, на сході України. Неспроможність керівництва держави подолати масштабну корупцію в вищих ешелонах влади підірвала популярність уряду і негативно позначилася на ефективності проведення реформ в різних галузях. у сфері цивільних свобод загрозу свободі преси становили політичний тиск і напади на журналістів», – зазначено у доповіді.
З 195 країн, які оцінювалися, 87 (45%) були визнані вільними, 59 (30%) – частково вільними і 49 (25%) – невільними.
Найгірша ситуація з політичними правами і громадянськими свободами за оцінкою Freedom House у Сирії, Еритреї, Північній Кореї, Узбекистані, Південному Судані, Туркменістані, Сомалі, Судані, Екваторіальній Гвінеї, Центрально-Африканській Республіці, і Саудівській Аравії.