Freedom House заявила про вплив інтернет-маніпуляцій на вибори у 18 країнах

11:03, 14 листопада 2017

За останній рік тактика онлайн-маніпулювання та дезинформації позначилася на виборах у 18 країнах, включаючи США, йдеться у звіті міжнародної правозахисної організації Freedom House.

«Маніпулювання онлайн-контентом спричинило сьомий рік поспіль загальний спад свободи в інтернеті», – йдеться в повідомленні.

Майже половина з 65 країн, які оцінювалися у звіті «Свобода в мережі-2017», показали спад свободи, і лише 13 – продемонстрували незначне зростання.

В організації наголосили, що з використанням «підроблених новин», облікових записів «ботів» та інших методів маніпулювання зіткнулися у Сполучених Штатах.

«Намагання Росії через інтернет вплинути на американські вибори були добре документовані, але Сполучені Штати залишилися сам-на-сам з цією проблемою», – йдеться у звіті.

«Тактика маніпулювання та дезінформації зіграла важливу роль у виборах у щонайменше 17 інших країнах за останній рік, перешкодивши можливості громадян вибирати своїх лідерів на основі фактичних новин та справжніх дебатів», – ннаголосили у Freedom House.

Серед 30 країн, де уряди використовують так звані армії «формулювачів думок», опинилися Венесуела, Філіппіни та Туреччина. А загалом, як зазначили автори звіту, кількість урядів, які намагаються контролювати обговорення в інтернеті, зростає щороку.

Серед тенденцій, які значною мірою сприяли загальному зниженню свободи в інтернеті за минулий рік, організація назвала обмеження доступу в інтернет з мобільних пристроїв; обмеження онлайн-відео; кібератаки на блоги, опозиційні новини, активістів; обмеження віртуальних приватних мереж (VPN) та фізичні напади на блогерів та онлайн-журналістів.

Найбільше утискали свободу в інтернеті Китай, Сирія, Ефіопія та Іран, найменше — Естонія, Ісландія та Канада.

Нагадаємо, нещодавно про інтернет-маніпуляції Росії під час референдуму про незалежність Каталонії заявила Іспанія.