Європейський Союз відчуває зростаючу потребу в обміні позиціями з Російською Федерацією. Про це заявив комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле на сесії Парламентської Асамблеї Євро-НЕСТ (ЄС – країни “Східного партнерства”).
“Чим більше ми співпрацюємо з нашими партнерами, тим більше ми відчуваємо потребу в посиленні обміну точками зору з Російською Федерацією”, - цитує Фюле УНІАН.
Комісар нагадав, що раз на два роки Єврокомісія у повному складі проводить зустрічі з урядом Росії, при чому остання така зустріч відбулася два місяці тому в Москві.
За словами Фюле, під час цієї зустрічі Комісія вперше порушила три важливих питання співпраці зі східними сусідами та Росією.
“По-перше, ми пояснили відсутність сумісності між угодами про асоціацію та Митним союзом... Ми чітко пояснили: це - не питання політики, це - не питання ідеології”, - сказав Фюле.
Другим важливим питанням, за його словами, стало питання про можливість для країн-учасниць “Східного партнерства” таким чином співпрацювати з Митним та Євразійським союзами, щоб не брати при цьому на себе зобов’язань, які б суперечили при цьому угодам про вільну торгівлю з ЄС.
Третім, за словами комісара, стало питання регуляторних рамок. Він нагадав, що ЄС розвивав свій acquis communautaire протягом кількох десятків років, і висловив думку, що певний час необхідно буде витратити і Євразійському союзу на розробку власних регуляторних рамок.
“Якщо ми будемо розвивати два різних регуляторних поля, то, хочемо ми того чи ні, ми будемо створювати стіну між нами”, - зазначив Фюле.
Як повідомлялося, 22 травня Кабінет Міністрів України схвалив проект меморандуму з країнами МС про надання Україні статусу спостерігача в цьому об'єднанні. За словами М.Азарова, Україна зацікавлена співпрацювати з МС у форматі «3+1», і на сьогодні створена урядова робоча група, яка вивчає нормативну базу союзу.
23 квітня Азаров заявив, що Україні вдалося досягти принципової домовленості про отримання статусу спостерігача в МС, який може бути офіційно закріплено на зустрічі з главами цього утворення в Астані, яка відбувається 29 травня.
У той же час заступник голови Мінекономрозвитку Росії Олексій Лихачов зауважив, що це питання ще не вирішено і в даний час переговори з українською стороною продовжуються як на двосторонньому рівні з країнами-членами МС, так і на рівні ради Євразійської економічної комісії.
Екс-президент України Леонід Кучма вважає, що Україна має зробити цивілізаційний вибір між МС і ЄС.
Додамо, 15 травня Європейська комісія схвалила проект рішення Ради ЄС про підписання угоди про асоціацію з Україною. У Єврокомісії заявили, що таким рішенням Комісія здійснила необхідні підготовчі кроки з метою забезпечити технічну готовність до підписання угоди про асоціацію на саміті “Східного партнерства” у Вільнюсі за 6 місяців.
Водночас, в українському МЗС наголосили, що Україна обіцяє виконати всі домовленості для асоціації з ЄС.
Раніше президент Віктор Янукович заявляв, що підписання угоди про асоціацію України і ЄС прогнозується в листопаді.