Європейського комісара з питань розширення і Європейської політики сусідства Штефан Фюле тішить прийняття Верховною Радою заяви про європейські прагнення України.
"Радий бачити міжпартійну резолюцію, що підтримує проєвропейський порядок денний напередодні саміту Україна-ЄС", - написав Фюле на своїй сторінці у Twitter.
Як повідомлялося, у п'ятницю Верховна Рада (315 349 депутатів з 442 зареєстрованих у сесійній залі) прийняла заяву "Про реалізацію євроінтеграційних прагнень України та укладення Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом".
У документі йдеться, що Верховна Рада "в рамках своїх повноважень забезпечить виконання рекомендацій щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, викладених у резолюціях Європейського парламенту і у висновках Ради ЄС, схвалених 10 грудня 2012 року на засіданні міністрів закордонних справ держав-членів ЄС".
Крім того, у заяві наголошується, що, чекаючи позитивних результатів чергового саміту Україна-ЄС, запланованого на 25 лютого, і саміту Східного партнерства, запланованого на 28-29 листопада 2013 року, український парламент буде сприяти повному виконанню погоджених з ЄС заходів, насамперед у рамках порядку денного асоціації між Україною та ЄС і Плану дій щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму для України, і забезпечить ратифікацію змін до Угоди між Україною і ЄС про спрощення оформлення віз.
Український парламент також обіцяє активізувати діяльність щодо прийняття законів, спрямованих на адаптацію законодавства України до законодавства ЄС, у тому числі передбачених відповідною загальнодержавною програмою адаптації законодавства України до законодавства ЄС, а також що належать до сфери реформування судової системи, системи кримінальної юстиції і виборчого законодавства.
Верховна Рада закликає ЄС і держави-члени союзу, "як тільки українська сторона продемонструє рішучі дії і відчутний прогрес у трьох сферах, визначених у висновках Ради Європейського Союзу, і виконає необхідні внутрішні процедури, забезпечити негайне підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС, передбачивши можливість попереднього, ще до завершення процесу ратифікації всіма країнами-членами ЄС, застосування окремих її положень, зокрема щодо створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі".
Крім того, український парламент закликає ЄС забезпечити неухильне і повне виконання Угоди між Україною і Євросоюзом про спрощений порядок видачі віз з реалізацією прав громадян України на безперешкодне пересування по території Європейського Союзу, не принижуючи їхньої честі і гідності.
Верховна Рада також закликає ЄС схвалити рішення про перехід України до заключної імплементаційної фази виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, а також запровадження для громадян України безвізового режиму, як тільки будуть виконані необхідні умови.