Фюле розповів, чому неможливо поєднати членство у ЄС і МС

16:35, 5 лютого 2013

Співпраця України з Митним союзом може бути настільки широкою, наскільки це не суперечить парафованій Угоді про асоціацію з Євросоюзом. Про це сказав європейський комісар із питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

За його словами, Брюссель зацікавлений у добрих відносинах Києва з Москвою.

«Ні в кого не має бути сумнівів у тому, що в інтересах і України, і Брюсселя – мати хороші відносини з сусідами, включаючи Росію", - сказав Фюле.

Говорячи про Митний союз, Фюле заявив, що членство в цьому співтоваристві «відбирає у держави-члена його суверенітет, суверенне право у сфері своєї зовнішньоторговельної політики».

«Це дуже серйозний крок. Ми не можемо взяти зобов'язання у рамках Угоди про асоціацію із країною, у якої немає суверенного права, коли рішення щодо зовнішньої торговельної політики перебуває не в її руках», - пояснив єврокомісар.

«Ми не можемо вступити у відносини з Україною, знаючи, що рішення ухвалює хтось в іншому місці», - наголосив Фюле.

Водночас він нагадав, що раніше Брюссель «чітко означив, що для України є можливості брати участь у конкретних положеннях Митного союзу, які не суперечать зобов'язанням, які випливають із Угоди про асоціацію, яка вже парафована українською стороною».

«Для цього, звісно, потрібні інтенсивні консультації, щоб бути впевненими, що така співпраця повністю сумісна з Угодою про асоціацію», - наголосив Фюле.

Нагадаємо, 24 грудня прем’єр-міністр України Микола Азаров сказав, що пошук і знаходження компромісів у питаннях співпраці України з Європейським Союзом та Митним союзом можливий.

Згодом у Європейській комісії заявили, що зближення України з Митним союзом і угода про асоціацію Україна-ЄС є несумісними.

Додамо, що Росія давно пропонує Україні вступити до Митного союзу, обіцяючи за це, зокрема, дешевший газ. Україна висловлює готовність до співпраці з Митним союзом без вступу до нього в різних форматах – «3+1», поступового приєднання до його правил тощо, – на що не згодні у Кремлі.