Газету «Літературна Україна» звинуватили у крадіжці чужих текстів

У газеті без дозволу друкували матеріали «Критики», «Української правди» та інших медіа

19:11, 1 вересня 2019

Редакція часопису «Критика» звинуватила газету «Літературна Україна» у крадіжці авторських текстів. Згідно з даними «Критики», газета передруквала близько 90 їхніх матеріалів без узгодження та посилання на джерело.

Про йдеться у заяві на сайті часопису, цей процес почався після того, як у листопаді 2017 року головним редактором «Літературної України» став Сергій Куліда. Відтоді на сторінках газети почали з’являтися матеріали із рубрики «Критики» «Книжкові рецензії» без зазначення джерела і часто — у скороченому викладі.

Низку рецензій підписали іменами справжніх авторів, однак вони не знали про використання їхніх текстів. Окрім того, один з передрукованих матеріалів — рецензію Андрія Блануци — «Літературна Україна» подала не лише без дозволу «Критики» і без вказівки на першоджерело, а й з підписом «Ярослав Шевченко».

На сайті часопису є порівняльна таблиця текстів «Критики» та їхніх передруків у газеті.

Редакція «Критики» заявила, що газета також використовувала матеріали із сайтів «Українська правда. Життя», ВВС та «Тиждень.UA».

Автори та упорядники часопису заявили, що чекають на вибачення, а також покарання винних.

Газета «Літературна Україна», яка висвітлює літературний процес в Україні, належить Спілці письменників України. Під різними назвами газету друкують з 1927 року. А у 2012 році її додали до Книги рекордів України, як найдавнішу україномовну літературну газету, що нині продовжує життя.

До слова, торік головну редакторку українського Vogue звільнили після скандалу з плагіатом. Тексти з підписом Ольги Сушко насправді були вкрадені в інших авторів.