Російський монополіст «Газпром» 7 травня приступив до будівництва морської ділянки газопроводу «Турецький потік» дном Чорного моря, передає Прайм.
Роботи почалися через чотири дні після зустрічі президента РФ Володимира Путіна і його турецького колеги Тайіпа Ердогана, на якій, зокрема, обговорювалася тема будівництва «Турецького потоку».
Укладання газопроводу стартувало біля російського узбережжя, яке здійснює судно Audacia компанії Allseas — підрядника будівництва обох ниток морської ділянки газопроводу.
Будівництво газопроводу «Турецький потік» в глибоководній частині Чорного моря проводитиме судно Pioneering Spirit.
«Проект реалізується строго за планом, і до кінця 2019 року наші, турецькі і європейські споживачі отримають новий надійний маршрут для імпорту російського газу», — стверджує голова правління «Газпрому» Олексій Міллер.
Росія і Туреччина 10 жовтня 2016 року підписали міжурядову угоду за проектом «Турецький потік», оператором якого є South Stream Transport. Документ передбачає будівництво двох гілок магістрального газопроводу дном Чорного моря потужністю 15,75 млрд кубометрів газу кожна.
Одна нитка передбачена для поставок газу безпосередньо на турецький ринок, інша — для поставок газу транзитом через Туреччину в європейські країни.
Як пише УНІАН, керівник «Нафтогазу України» Андрій Коболєв заявляв, що будівництво газопроводів «Турецький потік» у формі двох гілок і «Північний потік-2» позбавить Україну доходів в обсязі близько 2 млрд дол. у рік, а також приблизно в п’ять разів знизить вартість української газотранспортної системи.
Як повідомляв ZAXID.NET, відносини між РФ та Туреччиною погіршились після того як 24 листопада 2015 року турецькі ВПС збили російський військовий літак СУ-24. Туреччина стверджувала, що літак порушив її повітряний простір в районі кордону з Сирією. Міноборони РФ заявило, що літак знаходився над сирійською територією.
Після інциденту відносини Росії і Туреччини різко погіршилися. РФ ввела щодо Туреччини обмеження, зокрема, заборонивши ввезення низки продовольчих товарів і скасувавши чартерні перевезення та безвізовий режим.
Однак після спроби невдалого військового перевороту, що мав місце у Туреччині в ніч на 16 липня, обидві країни демонструють курс на налагодження двосторонніх відносин.