Газпром: Україна погодилася погасити борг у розмірі $1,45 млрд

10:12, 18 жовтня 2014

Голова правління ВАТ Газпром Олексій Міллер заявив, що за основними позиціями поставок газу в Україну досягнуто прогресу.

Дійшли згоди в тому числі й щодо погашення заборгованості на $1,45 млрд, а також погашення боргу сумарно в обсязі $3,1 млрд до кінця року, передає російська ТАСС.

«Досягнуто прогресу в частині всіх основних позицій по відновленню постачань газу в Україну: це погашення заборгованості - $1,45 млрд, погашення боргу в обсязі $3,1 млрд сумарно до кінця року, а також передоплата за поточні щомісячні поставки за ціною $385», - заявив Міллер.

За його словами, головним питанням на порядку денному, яке буде обговорюватися у Брюсселі 21 жовтня є забезпечення фінансових гарантій.

Голова «Газпрому» також заявив, що це може бути або бридж-кредит, або перенесення траншу МВФ з січня на грудень, надання гарантій з боку першокласного банку.

За словами Міллера, обсяг гарантованих поставок не має значення в умовах, коли Україна проводитиме передоплату.

«Газу постачається стільки, скільки Україна оплатить», - підкреслив Міллер, відзначивши, що в ході переговорів питання транзиту газу через Україну не обговорювалися.

Зазначається також, що Росія і Україна домовилися до 21 жовтня, коли пройдуть переговори в Брюсселі, проводити постійні консультації в режимі телефонних конференцій.

«Ми будемо в постійному контакті, я думаю, що більшою мірою йдеться про телефонні переговори, телефонні консультації. Представники Європейської комісії брали участь у всіх дискусіях, які були сьогодні. Без сумніву, позиція точно так же буде у Європейській комісії. Підкреслюю, м'яч на стороні Європейської комісії. Пункт протоколу – це забезпечення фінансових гарантій, це питання про отримання Україною необхідних і достатніх ресурсів для виконання всіх пунктів протоколу по поновленню поставок газу в Україну», - сказав Міллер.

Нагадаємо, 16 червня «Газпром» зупинив поставки газу для України, залишивши тільки обсяги прокачування для європейських споживачів.

Крім того, Україна і Росія подали позови до Стокгольмського арбітражу: Україна – про встановлення справедливої ​​ціни на газ при збереженні діючого контракту та про стягнення $6 млрд в якості переплати в попередні періоди, Росія – про стягнення з України боргу за спожите паливо.